Фото Інги СОЛОГУБ.
Одне з найстаріших і, безумовно, найцінніших надбань історії Подільського краю є Кам’янець-Подільський. Це особлива частинка Поділля – місто, яке впродовж ще не одного століття нестиме прадавню та славну історію козацької долі і гордо чаруватиме своїми краєвидами крізь велич віків.
Сюди і пролягла дорога екс - курсійної експедиції активної молоді Бершадщини, метою якої було знайомство з унікальними історичними пам’ят ками та популяризація козацтва, організована головним отаманом бершадського «Подільського козацтва» Олегом Безсмертним.
Експедиція проходила у кілька етапів. На шляху зна - йомства із Кам’янцем-Подільським найпершим нам відкрив свої могутні, незламні історією обійми Хотин – фортеця над Дністром. Завдяки енергійному, зарядженому позитивом гіду, ми зачарованими очами прокладали свій туристичний шлях. Захисні мури замку (датовані початком XV століття) досі несуть свій почесний обов’язок. Дерев’яний хрест, казарми, Замкова церква, Княжий палац– усе це стало частинкою не тільки історії Поділля, але й кожного з нас.
Поринувши в атмосферу стародавніх битв, відважних лицарів та хоробрих оборонців козаків, екскурсанти продовжили свій шлях до його величності Кам’янця-Подільського – старовинного міста, що бере свій початок ще із XІІ століття. Це місто неможливо уявити без старої фортеці – унікальної оборонної споруди, побудованої на скелястому мисі.
Незабутні враження залишилися від споглядання міської ратуші, брами, під якою стоїть незламний кам’яний козак, міських укріплень, бастіонів… Особливе значення відведено Замковому мосту, що вже не одне тисячоліття слугує укріпленням і займає почесне місце, будучи одним із семи чудес міста. Він сполучає стару частину міста, яка розташована на півострові у петлі річки Смотрич, із фортецею на мисі.
По-справжньому незабутньо та неймовірно вражаюче пройшла наша екскурсійна поїздка у Кам’янець-Подільський. Сучасні нащадки, безумовно, можуть пишатися тим, що їхні предки-українці були незламні духом, сильні та вольові козаки. Вони крізь шлях тернистої історії зуміли залишити нам у спадок не тільки волю та хоробрість, але й шедеври світової архітектури.
Велика вдячність усім, хто став учасником поїздки.
Особлива подяка організатору цього дійства, керівнику бершадської ГО «Подільське козацтво» Олегу Безсмертному та його команді чудових позитивних людей: Оксані Санжаровій, Ірині Кучирині, Едуарду Санжарову, Оксані Гончарук.
Дякуємо за можливість побачити, змогу доторкнутися до нашої історії через пам’ятки архітектури, відчути неймовірну енергетику тих часів.
Тетяна ЗАГРЕБЕЛЬНА, учениця Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.