У заході брали участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, керуючий справами апарату райради Микола Грабчак, Джулинський сільський голова Петро Швець, а також представники волонтерських організацій району, духовенства, студенти Бершадського професійного ліцею.
Обговорено питання взаємодії влади і громади щодо збору та надання гуманітарної допомоги військовослужбовцям, об’єднання зусиль міської, сільських рад, релігійних громад та громадян. Мова йшла про доставку матеріальної допомоги, медикаментів, продуктів харчування військовослужбовцям-землякам.
Волонтери поділилися проблемами, які виникають у ході поїздок.
Володимир Ольшевський наголосив, що без підтримки волонтерів та благодійників не було б забезпечення українських військових усім необхідним на тому рівні, на якому воно перебуває нині. І в цьому є заслуга усіх жителів району, бо кожен громадянин – частина волонтерського руху Бершадщини.
Про пошук можливостей щодо забезпечення наших військових ділилися досвідом волонтери правозахисної організації солдатських матерів «Мальва» Леся Климнюк та Валентина Чорненька, представники волонтерської організації «Благодійний Фонд Добра та Миру» Віктор Резнік та Олег Сташенко, члени громадського формування з охорони громадського порядку у Бершадському та Чечельницькому районах «Народна самооборона» – керівник штабу Анатолій Невеличко та його заступник Сергій Чорненький. «Лише побувавши там, розумієш, наскільки їм важко, тому ми і працюємо з усією оперативністю та відповідальністю», – зазначив Олександр Козоріз, член правозахисної організації солдатських матерів «Мальва».
У заході брали участь священнослужителі Православної Церкви Київського Патріархату. Отець Ростислав надав пояснення учасникам «круглого столу»: «Благодійник – це людина, яка здійснює благо. Можна сказати, що благодійники та волонтери – це апостоли любові». Він закликав активізувати волонтерський рух у територіальних громадах шляхом власного прикладу.
«Діяльність волонтерського руху на Бершадщині вирізняється своєю масштабністю і дієвістю. Це відзначають вінницькі волонтери, з якими ми підтримуємо тісний зв’язок, – повідомив о. Назарій. – Також ми маємо зосередитися і на підтримці капеланства – забезпечувати необхідним священиків, які перебувають у зоні АТО».
Завершилося спілкування представників районної влади і волонтерів домовленістю про підтримку постійних контактів, узгодженням конкретних напрямків взаємодії у вирішенні завдань організації волонтерської підтримки української армії, налагодження більш дієвої співпраці із бізнесовими структурами та керівниками місцевих рад району.
Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації.