На знімку: учасники літературних читань «Сторінками творчості Василя Думанського» в Баланівській сільській бібліотеці.
Велику цінність для бібліотек мають книги місцевих краєзнавців Федора Шевчука «Серединка – тепла крапка на карті України», «Пор трети», «Вогонь в одежі слова», Петра Маніленка «Сузір’я Бершадських талантів», «Олександр Кавун: Працьовита Серединка – заможна Україна», доктора філологічних наук А.М. Подолинного «З-над Божої ріки», в яких вміщені короткі біографічні дані про письменника, його окремі твори, відгуки про нього, перелік лауреатів літературної премії ім. Василя Думанського.
Цього року Василю Думанському в серпні виповнилося б 65 літ. Тож підготовка до ювілею та його відзначення є доброю нагодою привернути увагу до творчої спадщини письменника. Цю подію бібліотеки використовують для проведення соціокультурних заходів.
Зокрема, в Шляхівській сільській бібліотеці завідуюча Л.В. Валігурська і вчителька української мови і літератури Н.І. Таранюк провели для учнів 8-их класів усний журнал «Життя Думанського – це подвиг незабутній». Його сторінки «Серединка, моя тепла крапка на карті України», «Мій день», «Листопад», «Яскрава зірка на мистецькому небо схилі Поділля» для запрошених перегортали учні Таня Вігор, Наталя Горобець, Каріна Ридванська, Анна Плешкова, Алла Журавель, Володимир Соломченко, Сніжана Ткачук, Марина Козішкурт, Сніжана Шкіндер, Настя Майструк.
Ставківська сільська бібліотека тісно співпрацює з місцевою школою та сільським будинком культури.
Завідуюча бібліотекою Н.В. Таужнянська, вчителька української мови і літератури Л.В. Малиновська, директор будинку культури М.М. Жуковський організували в сільській бібліотеці для 8-9 класів літературну мандрівку «Ім’я Василя Думанського на літературній карті України».
Основні мотиви творчості письменника-земляка, на яких акцентували увагу читачів – дітей старшого шкільного віку – завідуюча Баланівською сільською бібліотекою В.В. Олійник і учителька української мови та літератури Г.О. Пасенчук, органічно поєдналися зі щирими, правдивими, зворушливими рядками новел, мініатюр, поезій митця, що линули з уст учнів Юлії Муць, Людмили Блонської, Станіслава Денисенка, Тетяни Скакун, Оксани Стаднійчук, Максима Плахотного, Анжели Наконечної під час літературних читань «Сторінками творчості Василя Думанського».
Сформувати уявлення дітей про творчість В.Думанського, зацікавити особою письменника, зрозуміти зміст життя і творчості змогли працівники бібліотек сіл Осіївки – М.Ф. Склярук, Тернівки – О.В. Ярова та їхні щирі колеги: вчителі Тернівської школи – І. Б. Чапалда, Осіївської – Г.І. Горогошко, В.Г. Рябчук, складовою частиною заходів яких стали бесіди – діалоги, експрес-опитування.
У літературний вінок заходів про письменника додали також і свої бібліотечні працівники сіл Сумівки – К.С. Майструк, Серебрії – Н.Ю.Романецька. Мультимедійні презентації за творами В. Думанського, що стали складовою частиною літературної години «Книги, які допомагають жити», створили учні Кошаринецької школи, в цьому їм допомагали вчителька української мови і літератури О.С. Сухина, бібліотекар О.М. Паламарчук.
Редактор районної газети Федір Шевчук люб’язно представив бібліотекарям району документальну стрічку «Береги Василя Думанського», яку створено спільно з фотокореспондентом, лауреатом літературної премії імені письменника, Русланом Храновським. Ця стрічка дала можливість учасникам заходів побачити Василя Думанського таким, яким він був за життя. За що працівники книгозбірень щиро вдячні кіномайстру і журналісту.
Книги Василя Думанського – це книги людини, яка щодня боролася з тяжкою і невиліковною хворобою. Вони – ліки від власного безсилля і відчаю, малодушності та егоїзму. Ці книги допоможуть людям, які потребують особливої уваги, жити разом із хворобою та боротися з нею, усвідомити мету, до якої необхідно прагнути, і зрозуміти, що навіть при важких недугах можна стати корисним суспільству і людям.
Любов СЕРБІНА, провідний методист центральної районної бібліотеки.