У колядках, щедрівках вони славлять Бога, дбайливих господарів, які добре потрудилися – виростили худобу, урожай і здобули достаток для сім’ї. На Новорічні свята, як колись, так і тепер, намагаються не сваритися, прощати один одному, не ходити щось позичати, бо це вважається поганою прикметою. Цими днями прийнято щедро пригощати гостей, а також ходити в гості до хороших знайомих, кумів, друзів та сусідів. На Василя – 14 січня, хлопчики, які є символом багатства, добра, здоров’я, надії, ще вдосвіта, набравши в кишені зерна, вирушають до сусідів і родичів посівати, за що і отримують гостинці та гроші.
Саме цей чарівний світ традицій та обрядів відкрила щедра господа районного краєзнавчого музею, продовжуючи цикл різдвяних свят.
14 січня відбулося театралізоване дійство «Щедра кутя.Новий рік».
На святі було відтворено обряди посівання зерном та молотіння снопа першим посівальником. На дійстві звучали колядки та щедрівки у виконанні дитячого інструментального ансамблю (керівник С.П. Ільницький) – «Добрий вечір, щедрий вечір», вокального ансамблю «Парасолька» (керівник К.К. Мураховська) – «Коляда». На свято також завітав фольклорний гурт «Соняшники» (керівник Л.Г. Баранова) із символом Різдва – Різдвяною зіркою, яку виготовили гуртківці будинку дитячої творчості. У їхньому виконанні звучали неповторні святкові колядки та щедрівки – «Ой сивая та і зозуленька», «Ген високо за горами» та «Ой за садом і місяць сходить». Зачарували гостей заходу ансамбль окариністів «Дивограй» (керівник О.В. Гончарук), у їхньому виконанні прозвучали «Коляда» та «Щедрик».
На закінчення свята всіх присутніх пригостили пирогами, яблуками та солодощами.
Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею.