На свято «Щедрої куті» до районного музею завітали дві ватаги щедрувальників – вихованці Бершадської дитячої музичної школи ім. Р.Скалецького та районного будинку культури разом із Маланкою та Василем.
На захід прибули заступник голови районної ради Сергій Пересунько, керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Гресько, начальник відділу культури і туризму РДА Надія Герасимчук, директор дитячої музичної школи Крістіна Мураховська, вихованці музичної школи, гуртківці музею.
Святково накриті столи, гостинні господарі, веселі щедрівники та святковий настрій дали можливість присутнім поринути в минуле. В ході проведення заходу наголошувалось на тому, що головною різдвяною стравою є кутя, яка протягом свят готується тричі: перша – «Багата кутя» – у переддень Різдва; друга – «Щедра кутя» – на Василя (Старий Новий рік 14-го січня); третя – «Голодна кутя» – у переддень Водохреща (хоча у деяких місцевостях саме цю кутю називають «Багатою»).
Зранку 13 січня починали готувати другу обрядову кутю – щедру. На відміну від багатої, її можна було заправляти скороминою. Як і на багатвечір, кутю також ставили на покуть, дотримуючись попередніх обрядів. Крім того, господині пекли чимало млинців із салом, готували пироги, вареники з сиром, щоб обдаровувати щедрувальників та посівальників. Звечора і до півночі обходили оселі щедрувальниці. Юнки, зібравшись у гурти, з поетичними піснями-щедрівками відвідували сусідів, а дівчата-підлітки щедрували поодинці чи гуртом. Парубки в цей час «водили Маланку», тобто перевдягненого в жіноче вбрання жартівника.
На Новий рік припадає свято Василя, який вважався покровителем землеробства. Ось чому вдосвіта годилося засіяти збіжжям оселі. Це робили підлітки-хлопчики.
Свято було досить цікавим для учасників, адже всі присутні мали можливість колядувати та щедрувати, покуштувати запашних пирогів, узвару та смачних страв, приготовлених вмілими господарями. Кутя виявилась дійсно щедрою та багатою, бо багата і щедра наша українська земля своїми полями, лісами і дібровами. Багата на хліб і пісню, на традиції та обряди.