Так, напередодні Водо - хреща святкують другий Святвечір, або, як його ще називають, «Голодну кутю». Віруючі у цей день дотримуються суворого посту і сідають вечеряти лише тоді, коли вже засяє вечірня зоря. До столу подають лише пісні страви.
А вже зранку, в день Богоявлення, після святкової літургії Церква здійснює велике освячення води у річках, озерах, ставках, криницях. Вважається, що вона в цей день набуває цілющих властивостей, зберігаючи їх протягом всього року. Віддавна в народі вірять, що така вода є своєрідним оберегом від усіляких недуг. Нею також освячували храми і оселі, тварин. А ще вважається, що той, хто купається на Водохреща, змиває з себе всі гріхи.
Місце хрещенської купелі в районному центрі традиційне – берег річки Дохни біля міського парку. Тут завчасно було прорубано ополонку у вигляді хреста. На землі вистелили стежку із сіна – воно зберігає тепло, і на нього після крижаної води комфортніше ставати.
У суботу ще вдосвіта, до сходу сонця, священик о. Леонід прочитав біля річки молитву і освятив воду. Зайти у благословенну воду і зануритись у крижану купіль було чимало охочих, причому, різного віку. Деякі прибули навіть сім’ями. Серед любителів купатися в цей день були і голова районної ради М.Г. Бурлака та його заступник В.С. Бондаренко, працівники установ, жителі міста.
Навіть попри несприятливу погоду на березі річки відчувалася незрима енергетика цього чудового свята, яке символізує і духовне очищення, і зміцнення здоров’я, якого від такої води, кажуть, лише додається.
Сміливці заходили в річку (на знімку), тричі занурювались, а на березі зігрівалися гарячим чаєм. Анатолій з Бершаді купається на Водохреща вже третій рік, враження – якнайкращі. Вже вдруге бере з собою сина Владислава. 38річний Сергій цьогоріч купався вперше і отримав велике задоволення. Григорій Васильович Бабченко разом з дружиною Ганною Володимирівною вже багато років купаються не лише на Водохреща, а й на чистий четвер перед Пасхою.
До речі, на березі річки для підстраховки перебували рятувальники – начальник караулу капітан Олександр Гончар і практикант Ярослав Ковальчук, які мали з собою відповідне спорядження – рятувальні круги, жилети, мотузки.
Вони були готові не лише рятувати з води, а й надавати необхідну медичну допомогу.
Усі, хто купався на Водохреща, переконані: рік буде щасливим, ніхто не хворітиме, і всі дочекаються наступних зимових свят. Интернет магазин дженериков для потенции.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ. Фото автора.