Під час зимових канікул п’ятеро представників із Бершадського району відвідали міську молодіжну організацію «Станиця Вінниця Пласту – Національної скаутської організації України». Метою поїздки було ознайомлення з тим, що собою являє скаутський метод виховання і як він реалізується на практиці.
Поїздку було здійснено з ініціативи громадської ради при райдержадміністрації та за фінансової підтримки голови правління Подільського центру прав людини, члена міської молодіжної організації «Станиця Вінниця Пласту – Національної скаутської організації України» Михайла Бардина.
У заході брали участь методист з виховної роботи відділу освіти Ніна Янчук та координатор районної організації учнівського врядування «Союзу старшокласників «Юність» Лариса Криворуцька, а також троє дітей: учениця 10 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Аліна Марченко, учениця 8 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Вікторія Шевчук, учень 7 класу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Святослав Криворуцький.
Під час зустрічі було проведено п’ять гутірок (тренінги, бесіди) Вітою (за прізвиськом Гайка), Андрієм (Дрон), Ольгою (Княгиня), Вітою (Близнючка), Сергієм (Чіп), під час яких представники Бершадщини дізналися про історію виникнення скаутів, їхню діяльність, структуру організації. Цікавою була гутірка про однострій (форму одягу) та їхнє таборування. Також стало зрозуміло, що цією організацією займаються віддані своїй справі люди. Вікова категорія учасників необмежена. Проте є розподіл: УПН (улад пластових новаків) 6-11 років, УПЮ (улад пластових юнаків) 12-18 років, УСП (улад старших пластунів) 18-35 років, УПС (улад пластового сеньйорату) віком більше 35 років. Основною метою діяльності організації є патріотичне виховання, червоною ниткою через яке проходить християнство. Вітаються вони по-особливому, а саме стисканням лівих рук, промовляючи слово «СКОБ» (сміливий, красний, обережний, бистрий).
Стати скаутом не просто, оскільки потрібно пройти певну кількість проб (іспитівзавдань): вивчити історію виникнення скаутського руху та структуру, яка поділяється на виховну (гурток, рій, гніздо, курінь) та адміністративну (станицю, паланку, округу, край, їх керівні органи). Однострій та всі обладунки, які потрібні скауту, в тому числі перебування у таборах та інших піших походах, здійснюються за власний кошт пластуна. Для вступу в скаутську організацію освіта та вік людини значення не мають.
Запрошуємо зацікавлених осіб, хто має активну громадську свідомість, хто прагне на патріотичних та християнських засадах сприяти вихованню молодого покоління започаткувати скаутський рух у нашому районі.
Антон АНДРЕЙЦОВ, голова громадської ради при райдержадміністрації.