На знімку: голова районної ради М.Г. Бурлака (у центрі) разом з Кидрасівським (зліва направо) та Бирлівським сільськими головами В.І. Беником та І.Д. Прудченком, директорами Красносільської, Баланівської та Кидрасівської шкіл В.І. Рябоконь, О.О. Оструком та Н.А. Заболотною обговорюють питання оздоровлення та відпочинку дітей влітку.
Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять директора Дяківської ЗОШ І-ІІ ступенів, депутата сільської ради Данішевського Миколи Михайловича, який передчасно помер, переглянули відеофільми про Бершадський №4 та Джулинський дитячі садочки і вже потім перейшли до розгляду питань порядку денного.
Про сучасний стан та перспективи розвитку системи дошкільної освіти в районі інформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Л.І. Дзюбенко. На Бершадщині нараховується 39 дошкільних навчальних закладів, не функціонують ДНЗ в Луговій та Серебрії, відзначила Лідія Іванівна. Протягом двох останніх років додатково відкрито три різновікових групи в Флоринському, Яланецькому та Осіївському ДНЗ (в приміщенні Малокиріївської ЗОШ). Поновлено роботу дитячого садка в Хмарівці, який не працював протягом багатьох років.
Нині в дошкільних навчальних закладах здобувають дошкільну освіту 1895 дітей від 1 до 6 років. На особливому контролі відділу освіти 5-6річні діти, які охоплені на 9698%. В даний час функціонує 98 груп і загалом дошкільною освітою охоплено 62% дітей.
Для здобуття дошкільної освіти дітьми, які не охоплені суспільним дошкільним вихованням, на базі ДНЗ №3, 4 м. Бершаді, сіл Флорино, Джулинки, Шляхової створені консультативні пункти для надання консультацій батькам щодо підготовки дітей до школи та життя в сучасному суспільстві. Запропоноване батькам також короткотривале перебування дітей в дитсадках (лише на заняття).
Чимало уваги, продовжувала Л.І. Дзюбенко, приділяється матеріально-технічному забезпеченню та створенню комфортних умов для перебування дітей в ДНЗ. Так, протягом останніх двох років проведено капітальні ремонти ДНЗ «Веснянка» (Бирлівка), «Чебурашка» (Тернівка), «Сонечко» (М’якохід), «Світлячок» (Війтівка) та частини приміщень в Михайлівському, Красносільському, Хмарівському, Осіївському дитсадках. Обладнано автономне опалення в дитсадках Сумівки, Маньківки. Завершуються ремонтні роботи в ДНЗ «Дзвіночок» (Маньківка). Проточною холодною водою забезпечені всі дошкільні навчальні заклади, гарячою – лише 27.
Поступово проводиться заміна вікон в дитячих садках, покращується їх матеріально-технічне забезпечення.
Лідія Іванівна говорила й про кадрове забезпечення ДНЗ. Нині в них працюють 204 педагоги, однак закінчену вищу освіту мають лише 87 з них.
Протягом минулого навчального року ДНЗ району працювали за програмою нового покоління «Я у світі», в якій подано базовий зміст дошкільної освіти, що передбачає гармонійний та різнобічний розвиток дошкільника, формування його особистості.
З метою розвитку творчих здібностей в ДНЗ району створено 31 гурток, в яких розвивають свої здібності з образотворчої, театралізованої, музичної, розумової, фізичної діяльності більше 370 дітей.
В усіх дошкільних навчальних закладах організовано триразове харчування дітей. У дошкіллі є й певні проблеми.
Про все це вже розповідалося на сторінках газети.
В обговоренні цього питання взяли участь Війтівський та Тирлівський сільські голови М.В. Замкова і Д.П. Карман, а також завідуюча Бирлівським дитячим садочком Г.Ф. Щерба і голова профкому працівників освіти району М.К. Морочинський. Лейтмотив їх виступів – тільки консолідуючи зусилля виконавчої влади всіх рівнів, батьків, спонсорів, педагогів можна забезпечити якість навчання і виховання малечі та її щасливе дитинство.
Про роботу шкільних таборів відпочинку у 2012 році інформувала головний спеціаліст відділу освіти РДА Р.В. Руденко. Цього року табірна зміна, як відомо, розпочалася з 28 травня і тривала до 15 червня.
За цей час у 40 пришкільних таборах відпочили 3854 учні, це становить 67% від загальної кількості учнів (у минулому році – 64%). Детальніше про проведення оздоровчої літньої кампанії в навчальних закладах розповімо на сторінках газети в одному з наступних номерів. Зазначимо лише, що своїм досвідом роботи по організації діяльності пришкільних таборів ділилися директор Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Т.Д. Гончарук та заступник директора з виховної роботи Джулинської школи, начальник пришкільного табору з денним перебуванням дітей «Джуя» Л.А. Заміхора, виступ якої супроводжував відеоряд. Вони висловили ряд слушних пропозицій, зокрема, стосовно використання шкільних автобусів в інтересах усіх дітей району для організації екскурсійних поїздок в період оздоровчої кампанії, поліпшення фінансування тощо. Пришкільні табори відпочинку, прозвучало з їхніх уст, потрібні, особливо певним категоріям дітей.
На засіданні координаційної ради також було підтримано ініціативу учасників Міжнародного форуму громадських ініціатив щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до участі у регіональному та місцевому врядуванні. З текстом резолюції Міжнародного форуму громадських ініціатив можна ознайомитися на сайті Бершадської районної ради.
З усіх розглянутих питань було прийнято відповідні рішення. Підсумки засідання координаційної ради підбив голова районної ради М.Г. Бурлака.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ