Народилася вона 21 вересня 1959 року в Романівці. Навчалася в Крижопільському училищі, потім – у Немирівському будівельному технікумі, після закінчення якого пішла працювати кухарем у тракторну бригаду, а згодом працювала там обліковцем. З 1989-го – бібліотекар Романівської сільської бібліотеки.
У 1990-му вступила до Тульчинського училища культури, де навчалася на заочному відділенні за спеціальністю «бібліотекар».
Галина Василівна є активним учасником художньої самодіяльності, бере участь у громадському житті села. Також цікавиться історією Романівки, допомагала у випуску книги «Романівське весілля» Ганни Годованець. Неодноразово нагороджувалась грамотами обласного та районного відділів культури та туризму за збереження, розвиток і популяризацію традиційного українського мистецтва на Бершадщині.
У вільний час Галина Василівна любить займатися вишиванням. Цю любов ще з дитинства їй прищепила мати. Вважає себе патріотом української культури і побуту, тому у неї в хаті скрізь вишиванки: як її власні, так і вишиті ще матір’ю. Галина Василівна зберігає роботи своєї матері, має жіночі сорочки, які вишивалися ще на початку XX століття.
Своїм наставником і вчителем вважає Ніну Іванівну Гончаренко, хрещену матір, яка прищепила любов до українського рушника та навчила правильно виконувати український орнамент. Завжди захоплювалась її рушниками, сорочками, наволочками та серветками.
Крім вишивки, майстриня займається також і виготовленням дідухів. Починаючи з 2008 року, традиційною стала організація виставок дідухів під час проведення обласного фестивалю народної творчості «Скарби Поділля» у Вінниці та на виставках до Дня незалежності на площі районного центру. На них представляються дідухи від кожного села району, але романівські завжди дивували своєю оригінальністю. У 2009 та 2010 роках Галина Василівна разом із завідуючою клубом Надією Анатоліївною Горбатюк виготовили чудовий дідух у вигляді великої корзини із різних зернових культур, прикрашений сухоцвітами, який став окрасою виставок. У 2011-му витвір романівських майстринь, відзначений грамотами районного відділу культури та туризму, мав вигляд державного герба.
Напередодні Міжнародного жіночого дня бажаємо Галині Василівні творчої наснаги, любові та злагоди.
Оксана ПРИТУЛА, молодший науковий співробітник музею