Родом сільський художник з Бершадщини. Подолянину довелося побачити світи – певний час жив у Криму, потім шість років працював фельдшером в Ямало-Ненецькому автономному окрузі в Росії, а на початку дев’яностих років повернувся на малу батьківщину в село Яланець.
Рідний край, мальовнича природа Поділля додали С.Т. Гудзю натхнення, і він ось уже кілька останніх років знову активно долучається до творчості. Одна за одною з’являються нові його картини. Сергій Тимофійович малює здебільшого пейзажі, зображує рідні йому краєвиди. Про це свідчать і назви його робіт – «Жито», «Берізки», «Весна», «Лісове озеро», «На галявині», «Струмочок», «Зима»… Картини природи С.Т. Гудзя вражають чарівністю барв, красою та розмаїттям теплих кольорів.
– Природа красива у будьяку пору року, – стверджує Сергій Тимофійович, – це живе, це те, що заводить до праці. Буває, всю ніч працюю, аж поки півні не заспівають, і ні їсти, ні спати, ні відпочивати не хочеться.
Ідеї композицій автор черпає з репродукцій, але найчастіше – з живої природи.
Допомагає йому порадами в творчості, а також придбати підрамники та інші матеріали місцевий сільський художник Дмитро Николюк, який у свій час закінчив Вінницьке художнє училище. Пише С.Т. Гудзь в основному олійними фарбами на полотні. «Роблю так, як відчуваю», – скромно характеризує свій творчий процес художник.
В творчому доробку самобутнього митця не лише пейзажі, а й картини на історичну тематику («Гайдамаки»), сільського життя («Господарський двір», «Качки»), портрети.
Сергій Тимофійович впевнений, що краща його робота ще попереду, адже він все ще вважає себе початківцем.
Картини С.Т. Гудзя отримують високу оцінку шанувальників живопису. Вони є в приватних колекціях, в тому числі в Росії, експонуються на виставках. Нещодавно ж в районному краєзнавчому музеї діяла його перша персональна виставка картин. На суд глядачів автор виставляв майже два десятки своїх полотен, які дають емоційне уявлення про талановитого художника. Віриться: персональна виставка Сергія Тимофійовича розширила коло шанувальників його творчості.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ