– На обліку у нашій організації 418 мисливців. Враховуючи, що кожний із них має мисливську зброю, то виходить, що домисли дійсно можуть бути близькими до істини. Але насправді це не так.
Найперше, не всі знають, що тільки 280-290 з них спеціалізуються у полюванні на хутрових звірів (зайці, лисиці, вовки і т.д.), сезон на яких розпочинається 2 листопада, решта, здебільшого, – на пернату дичину.
Те, що і від мисливців значною мірою залежить стан мисливського господарства– як у районі, так і в Україні – заперечувати не буду. Але більшість з тих, які на обліку у нашій організації, добросовісно ставиться до вимог мисливських організацій. Ветеранами у цій справі є Володимир Рудь із Усті, Микола Кучер із Серебрії, Юрій Заболотний із Кидрасівки, Анатолій Шевчук із Маньківки, Михайло Макарчук із Шляхової та інші.
Досвід таких людей засвідчує: якщо дотримуватися правил – не буде ніяких проблем.
Коли аналізувати на рівні районної мисливської організації, то за минулий сезон полювання було складено лише один протокол про порушення правил по Тернівці, і порушника притягнуто до адміністративної відповідальності. Хоч насправді цей мисливець досить дисциплінований, і порушення ним було допущено зовсім випадково.
Всього ж торік було продано 176 карток на відстріл лисиць. Причому ті, яких вполювали, пройшли через відповідну експертизу: чи не хворі на сказ і, як виявилося, небезпідставно – у чотирьох випадках захворювання підтвердилося. Сьогодні працюємо над тим, щоб мисливці обмінювалися й інформацією про місця полювання.
Якщо тільки цього не буде, то, зібравшись в одному місці, можна винищити все живе, адже запаси дичини небезкінечні.
Природа, звичайно, регулює її кількість, але і люди повинні знати всьому міру. Нами, наприклад, здійснено таксацію, згідно з якою у нас є по 23,4 зайця на кожні сто гектарів угідь (проводили її на полях Маньківки, М’якоходу, Чернятки, Шляхової, Дяківки, Тирлівки). І це непоганий результат. У попередній сезон цей показник становив лише 22,3 зайця.
А ще у нас є мисливці, які випускають на мисливські угіддя фазанів, – це Сергій Хоцько із Джулинки, Микола Кучер із Серебрії, Костянтин Овсяденко, Анатолій Христич із Дяківки. Мисливці міської мисливської організації під керівництвом Петра Батюка теж випустили їх партію у районі електротехнічного заводу. У наступному році вже реалізовуватимемо відстрільні картки на них.
Останнім часом у районі сіл Дяківки і Тернівки з’явилися виводки вовків, тому готуємося пройтися по цих угіддях.
Головним же у нашій діяльності є те, щоб ні в якому разі не діяти врозріз із законодавством. Тим більше, що для цього не так уже багато й треба. Для отримання відстрільних карток (разових на хутрового звіра) для членів УТМР членський внесок становить 70 гривень. Для отримання таких карток не членами УТМР членський внесок III етапу – 140 гривень.
Для отримання сезонних відстрільних карток по району на сезон полювання з 2 листопада до 28 грудня 2014 року (на хутрового звіра) для членів УТМР членський внесок III етапу становить 250 гривень. Для отримання відстрільної картки сезонноїміжрайонної для членів УТМР внесок – 450 гривень.
Сезонні відстрільні картки для не членів УТМР не передбачені.
Для отримання разової відстрільної картки на відстріл лисиці червоної з 24 січня до 28 лютого 2015 року (дні полювання – субота і неділя) членський внесок III етапу – 10 гривень. Полювання на лисицю червону треба проводити в присутності штатного працівника або розпорядника полювання.
У разі сплати членських внесків у сезоні за 2015 рік мисливець має право отримати відстрільну картку на період з 4 січня до 18 лютого 2015 року, сплативши 120 гривень.
Для отримання разової відстрільної картки на відстріл вольєрного фазана членський внесок – 120 гривень, вільного (природного) – 150 гривень (в угіддях районної організації УТМР, де таке полювання дозволено).
Вартість ліцензій на козулю – 1500, на кабана – 2500 гривень.
Хоч середній вік мисливців у нашій організації 34-38 років, мисливської мудрості всі навчаються у старшого покоління. А їхньою настановою завжди було, щоб на полювання ходити лише з єгерями чи розпорядниками, щоб можна було проконтролювати, скільки саме дичини відстріляно. Якщо відстріл здійснюватиметься безконтрольно, полювання можуть закрити взагалі. Поки що нам вдавалося зберегти відповідний відсоток зайців від наявної їх кількості, щоб вони могли розмножуватися. Так повинно бути і далі.
Щоб захистити дичину від несприятливих умов, взимку єгері поповнюють 22 годівниці кормами. Коли немає морозів, згодовуються і кормові буряки, сховища яких є у Серебрії, Шляховій, Джулинці, Красносілці, Маньківці, Голдашівці і Кидрасівці. Тож мисливському господарству бути, і його багатства не біднітимуть.