директор Бершадської ДМШ ім. Р. Скалецького
Чому саме музика?
Я народилася чудового осіннього дня в місті Бершадь. В нашій родині завжди, скільки себе пам’ятаю, звучала музика: батько грав у духовому оркестрі, а мати і зараз викладає фортепіано в музичній школі. У родинах моїх батьків теж були музиканти, які грали на скрипці, гармошці та бубоні. Коли збирався весь рід разом, завжди звучала українська пісня, адже майже всі мали гарні вокальні дані. Мабуть ота Божа іскорка, яка була у моїх предків, передалась і мені. З дитинства я мріяла стати вчителем музики і мрія моя збулась. Музика для мене не лише моя професія – це та невіддільна частинка моєї душі без якої я не уявляю свого життя.
Ваш професійний шлях до професії.
У 1987 році закінчила на відмінно Бершадську дитячу музичну школу по класу фортепіано, у 1995 році - з відзнакою Тульчинське училище культури, а в 2001 році Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського. Одружена. До речі, мій чоловік – теж випускник музичної школи по класу духових інструментів. Маю двох гарних діточок: донечка Вікторія навчається в музичній школі по класу хореографії та фортепіано, є активною учасницею хорового колективу «Кольорова парасолька» та ансамблю окариністів «Дивограй».
Ваш сучасний колектив теж складається із випускників Бершадської ДМШ? Його професійне кредо.
Колектив, який я очолюю, нараховує 35 чоловік. Недаремно школа працює під девізом – «Лише творчий викладач може виховати творчу особистість», адже навчально-виховний процес здійснюють 27 високопрофесійних та досвідчених викладачів, а 23 із них є випускниками саме цієї школи. З метою залучення дітей до активної творчої діяльності педколектив використовує різні форми та методи роботи. Творчі колективи школи приймають активну участь у всіх культурно-масових заходах району. Лише протягом 2010 року учні та викладачі взяли участь у 35 культурно- масових заходах району, із них силами нашої школи проведено 30 заходів.
Діти нашого району більш талановиті чи працьовиті в плані навчання музики?
Приємно, що з кожним роком наша Бершадщина багатіє на юні таланти та обдарування, які прославляють рідний край своїми досягненнями. На сьогоднішній день учнівський контингент складає 268 учнів, із них 125учнів із сільської місцевості, 33 учні навчаються безкоштовно. Звичайно, наші діти обдаровані, але вони і старанні.
Досягнення вихованців – це також щоденна праця педагогів. Які вони протягом 2010 року?
Завдяки спільним зусиллям всіх учасників навчально-виховного процесу на сьогодні ми маємо ряд позитивних результатів, а саме лише за 2010 рік: - в обласному турі Всеукраїнського конкурсу „Таланти багатодітної родини” – Гуль Асад «Диплом лауреата; - в обласному конкурсі „Подільська весна-2010” (м.Вінниця) – хореографічний колектив „Росинка” – ІІ місце; - в УІІ обласному конкурсі виконавців на народних інструментах ім.О.Петрова (м.Тульчин) – ансамбль баяністів ІІ місце, а соліст-інструменталіст Гуль Асад уч. 4 класу – ІІІ місце; - в обласному конкурсі-фестивалі візуального мистецтва „Арт-Олімп– 2010” Паламарчук Катерина уч. 3класу - І місце - в регіональному конкурсі інструментально-виконавської та вокальної майстерності „Струни Поділ- ля” (м.Вінниця) – Нечитайло Анастасія уч. 7 класу - ІІ місце; - в ХУ регіональному конкурсі фортепіанної музики ім. О.Вериківської (м.Київ) – Мельниченко Ірина уч. 8 класу - Диплом; - в районному конкурсі візуального мистецтва „Кобзар у наших серцях” Дончик Анатолій уч. 3класу виборов І місце ; - в районному дитячому фестивалі „Молоді таланти Бершадщини” – Максим та Олександр Клапатю-ки І місце; - вокальний ансамбль викладачів „Елегія” зайняв І місце у обласному конкурсі вокальних ансамблів „Співець Подільського краю”, присвячений 110-ій річниці від дня народження Р.А.Скалецького.
Як розпочався для Вас 2011рік в плані роботи?
На початку 2011 року подали роботи учнів по класу образотворчого мистецтва на обласний конкурс «Різдво у всьому світі» та на відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням «Об'єднаймося ж, брати мої!». Іде активна підготовка до обласних конкурсів «Подільська весна 2011» та «Музична парасолька».
Кредо Вашого життя?
Мені подобаються рядки Анатолія Матвійчика, які і відповідають на дане питання: Для когось музика – нектар, краплина насолоди, Для когось музика – товар, що не виходить з моди… Вона матерія тонка, та так і має бути. У кожнім музика така, яку він здатен чути.
Що для Вас є відпочинком? Коли він буває та як проводиться?
Люблю читати книги, причому книги різні (вибираю в залежності від настрою), частенько відвідую читальний зал та районну бібліотеку, де добре знають мої уподобання і завжди підбирають щось цікаве. А ще я дуже люблю подорожувати. Влітку, майже кожного року, ми з чоловіком та дітьми намагаємось кудись поїхати, побачити щось цікаве. Особливо запам’ятались поїздки на фестиваль «Подільські Шешори», похід у Кримські гори, поїздка на Ай-Петрі, екскурсії по музеям військової техніки і багато іншого. Скільки прекрасного поруч з нами, треба лише мати бажання його помічати, відкрити йому назустріч серце.
Ваші побажання жителям району.
Кожна людина – обдарована талантом. Знайдіть себе і свій талант. Плекайте його, розвивайте, мрійте і втілюйте свою мрію. Нехай у вашому житті, не дивлячись ні на які економічні кризи та негаразди, завжди буде гармонія і звучать мажори.