Пройшов рік як Сергія Павловича обрано депутатом обласної ради. Як пройшов цей рік, що вдалось і що не вдалось зробити за цей рік. На ці та інші запитання відповідь у відео-інтерв'ю.
Доброго дня! Інформаційний портал Бершадь.UA запровадив нову рубрику "Відверто з депутатом". Протягом останнього тижня всі бажаючі мали змогу задати питання нашому депутату обласної ради від "Партії регіонів" Савченку Сергію Павловичу. І сьогодні він у нас в гостях. Отже, зустрічаєм, депутат обласної ради, член Постійної комісії обласної ради з питань містобудівної діяльності, розвитку населених пунктів та благоустрою території, голова сільгоспвиробників бершадщини, директор товариства "Лан" Савченко Сергій Павлович.
Дякуємо вам що погодилися на бесіду, отже перше запитання до вас надійшло такого змісту:
- Прошу коротко прокоментувати новели прийнятого нового виборчого законодавства і як можна детальніше зупинитись на слідуючому: Із чим погоджуєтесь, із чим не погоджуєтесь щодо новел прийнятого виборчого законодавства і як це може відобразитись на виборах в нашому виборчому окрузі?
- Доброго дня шановні виборці, шановні земляки. Дійсно що закон прийнято новий тому що ми всі сьогодні маємо дуже багато претензій до Верховної ради, до її роботи. Я вважаю, що недоліком було те, що депутати ішли по списках партійних, виборці їх практично не знали. Вони в зв'язку з цим несуть малу відповідальність перед своїми виборцями, тому ефективність роботи значно нижча. разом з тим в Верховній раді був прохідний бар'єр для партій і для блоків 3 відсотки, згідно чинного законодавства його підняли до 5 відсотків, заборонили блокування, і це буде, я вважаю, впливати на більш результативну роботу ради вцілому. Так як буде менша кількість партій, з яких моржна буде запитати про роботу Верховної ради вцілому. До Верховної ради будуть обиратися депутати по "змішаній" системі - це 225 депутатів будуть іти як мажоритарники відповідних округів, і 225 по списках. Я вважаю, що мажоритарні вибори до Верховної ради мають велику перспективу, і покладають на депутатів, які проходять по мажоритарних виборчих округах додаткове зобов'язання перед своїми виборцями. І в зв'язку з цим люди будуть голосувати за конкретну людину, ставити питання конкретній людині і питати за роботу дійсно конкретну людину, а не якогось там члена списку, не залежно від якого він там йде номера.
- Дякую, наступне запитання надійшло до вас такого змісту:
- Ми знаємо що ви не тільки ідете до людей, завжди постійно із людьми які вас вибрали, а й крім того всього, ще й проживаєте не один рік на території виборчого округу - тому дещо можливо і провокацієне запитання. А чи не вважаєте ви що в законодавстві потрібно було б ввести норму на те що, на приклад, депутат "мажоритарщик" мав би висуватись за умови якщо він проживає на території округу не менше, наприклад, 5 років?
- Звичайно, що питання надзвичайно слушне. Дійсно, хто може знати проблеми того чи іншого виборчого округу, як не та людина яка проживає на даному окрузі. Якось сталось так за останні дві каденції до Верховної ради, що практично депутати проживають більш або в Києві, або у великих містах і вони проблем села і такого району як наш Бершадський і йому подібні вони знають набагато менше. Вони знають, що в магазині повинен бути хліб, повинно бути м'ясо, повинно бути молоко, повинно бути все до хліба, але вони, на жаль, не знають тих проблем, з якими зустрічаються сьогодні жителі села при виробництві даної продукції, та й багато інших питань. Тому я цілком погоджуюся, що повинен кандидат в депутати проживати на даній території, знати проблеми і всі болі даної території, в зв'язку з тим, що б потім краще за це вболівати, вирішувати дані питання.
- Дякую
- Що ви можете сказати про земельну реформу? Звичайно ваше фермерське господарство тільки виграє, ви можете стати таким собі паном в рідному селі, а що робити на вашу думку простим селянинам в 2012?
............