Перше бойове хрещення Олени Чухнюк було в Гомелі. У місті уже рвались снаряди-ворог вийщов на окраїни. Вона возила вантажі зі станції, сиділа в буді паровоза і чекала сигнала до відправлення. Бомби падали на станцію, на залізничне полотно. А на платформі і коліях метушились залізничники, зчеплювали вагони, переводили стрілки. Не зважали на бомби, треба було рятувати вантажі, людей. Події розгортались з блискавичною швидкістю, все закрутилось. Гомель, Єлецьк, Москва – куди тільки недокочувався поїзд Олени Чухнюк. Возила військових, боєприпаси, танки на захід. А на схід- євакуйованих, демонтовані підприємства.
Влітку 1942 р. вона була командирована під Сталінград. Підходив поїзд до невеличкої станціїї Петров Вал. Зупинився перед теплушками. Звідти чувся стогін – поранені. А фашисти уже кружляли в небі. За її паравозом тягнувся довжелезний ешелон – 38 вагонів, і в кожному авіаційні бомби. Варто влучити ворогові один раз, і на станціїї не залишиться нічого… В цьому нерівному поєдинку дівчина – машиніст вийшла переможцем.
У сурову зиму 1942 р.,країні не вистачало вугілля. Його доводилось завозити аж з Воркути. Температура повітря – мінус 40. Колеса прилипали до коліїї. А ще в додачу заметілі, бурани. Надовго доводилось застрявати на станціях. Але і в цих важких умовах Олена Чухнюк знаходила вихід, працювала по фронтовому, викликала на змагання диспетчерів, показувала зразки самовідданої праці. Так, відстань від Іжли до Княж-Погоста її ешелон подолав за 13год, замість трьох діб. Це був рекорд, про який заговорила вся країна. Вслід за першим таким рейсом був другий, третій. Заполярне вугілля пішло суцільним потоком. А потім знову фронт. Військові ешелони, бомби,поєдинки зі смертю.
Восени 1943р. Олена Чухнюк, наша землячка була удостоєна високого звання Героя Соціалістичної Праці.
В пенсійному віці О.М.Чухнюк брала активну участь в громадській роботі. Була членом штабу Всесоюзного походу комсомольців і молоді по місцях революційної, бойової і трудової слави радянського народу, членом комітету по присудженню премій Ленінського комсомолу при ЦК ВЛКСМ. За активну роботу в комсомолі О.М.Чухнюк нагороджена знаком ЦК ВЛКСМ «Трудова доблесть».