У творах Віри Роїк втілені найкращі зразки народної вишивки, на її полотнах оживають орнамент та візерунки багатьох регіонів України: Полтавщини, Тернопільщини, Харківщини, Київщини, Буковини, Вінниччини та інших. Хоча, як відзначають фахівці, серветки, рушнички, картини, наволочки, сорочки, запаски виконано переважно полтавською гладдю, хрестиком та крученою ниткою. Її полотна пронизані українським духом, піснею та історією країни.
Про свою виставку Віра Роїк сказала так: «Ця виставка – то моє внутрішнє життя. Кожен рушник – то спалах моєї душі, то частина життя, то доля моя».
Полтавщина є рідної землею Віри Сергіївни. Адже народилася вона у Лубнах, у1911 році. «Для кожного художника відкриття виставки його творів є великим святом. Для мене це свято подвійне, бо виставка відкривається на моїй рідній землі – Полтавщині. Тут минуло 12 щасливих років мого життя», – зазначила знаменита майстриня вишивки під час відкриття.
У творчому доробку Віри Роїк більше 80 виставок у містах України. Її вишивки бачили також у Німеччині, Латвії, Росії, Естонії, Болгарії, Білорусі та Польщі. За свою діяльність майстриня нагороджена багатьма преміями та медалями. Найвищу нагороду держави – звання Героя України – Віра Сергіївна отримала у 2006 році, у день свого 95-ліття. Крім того, було засновано Міжнародну премію імені Віри Роїк. Рішенням Президії Фонду міжнародних премій золоту медаль та диплом під №1 за значний вклад у примноження національних досягнень і традицій української вишивки вручено самій майстрині.
Вона організувала понад 140 персональних виставок, брала участь у більш як 280 загальних художніх виставках в Україні і за кордоном. Роїк створила музей декоративного мистецтва народних умільців, салон живопису самодіяльних художників і школу української вишивки в Криму.
А її рід бере свій початок і має глибоке коріння у с. Березівці. ( 1870 рік - народився Стратон Панкратович Роїк - засновник роду, у с. Березівці). Молодші брати Стратона та донька Клавдія Стратонівна, яка вийшла заміж за Ісака Чапалду, і досі проживають у Березівці.
Рід Роїків - Чапалдів із найбільш численних у Березівці. Не у всіх однаково склалася доля , але їх єднала любов до праці. Вони зростали справедливими, чесними перед людьми і Богом. По всій землі розлетілися із гнізда Роїки: живуть у Москві і Києві, Сімферополі та Кіровограді, Гайвороні та Тульчині. Проте ніколи не забувають своєї малої Батьківщини – Березівки, по можливості навідуються сюди, щоб вклонитися рідним могилам, рідним порогам, з яких розпочиналася їх життєва дорога.
( Зі спогадів В. Чапалди- Роїка, ветерана педагогічної праці, відмінника народної освіти України, м. Гайворон.)