Народився 8 липня 1968 р. у с. Тирлівка Бершадського району Вінницької області в працелюбній селянській родині Василя Сергійовича та Дарії Парфенівни. З дитинства Юрій мріяв стати льотчиком. Після закінчення середньої школи навчався у Вінницькому технічному училищі цивільної авіації, після закінчення якого працював на військовому заводі у м. Таганрог Ростовської області (Росія). Упродовж 1986–1987 рр. Ю. В. Карман проходив строкову службу у лавах Радянської Армії. Звідти вступив до Донецького Вищого військово-політичного училища. Здобувши вищу військову освіту, проходив службу в Білоруському військовому окрузі.
У 1991 р., після проголошення незалежності нашої країни, Ю. В. Кармана було переведено до Києва для проходження служби в Національній гвардії України. Зрозумівши, що українська армія поки що не має позитивних перспектив, і на військовій службі дуже важко розкрити себе як особистості, вирішив наслідувати приклад брата Василя, на той час студента Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (нині — заступник начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України) — вступив на прокурорський факультет цього престижного вузу.
У 1995 р., коли Ю. В. Карман навчався на третьому курсі, він пройшов відбір на посаду слідчого військової прокуратури Київського гарнізону, де пропрацював на слідчих посадах до 2000 року.
Упродовж 2000–2008 рр. Юрій Васильович працював прокурором, старшим прокурором, начальником відділу прокуратури Київської області.
У лютому 2008 р. керівництвом Державної митної служби України в особах В. І. Хорошковського та І. М. Дерев’янка йому було запропоновано очолити Департамент митної варти. Робота цього підрозділу, пов’язана з організацією боротьби з контрабандою, проведенням заходів, пов’язаних з виявленням, припиненням та профілактикою порушень митних правил нині у всіх на слуху. Юрію Васильовичу приємно усвідомлювати, що останнім часом діяльність Державної митної служби, і зокрема Департаменту митної варти та організації боротьби з порушеннями митного законодавства Державної митної служби України, значно поліпшилася і вочевидь помітні її результати. Велика заслуга в цьому й Ю. В. Кармана, який має справжні лідерські якості — вміє організувати справу, відповідальний, відданий роботі.
Своєму становленню як фахівця та керівника Юрій Васильович значно завдячує академії та її викладачам, які формували його правосвідомість. Це — А. Й. Рогожин, легендарний В. В. Сташис, М. І. Панов, В. І. Бенедик, В. П. Тихий. Всі вони були хорошими вченими й добрими людьми, з повагою та розумінням ставилися до студентів.
До цього часу Ю. В. Карман підтримує стосунки зі своїми однокурсниками та одногрупниками, живучи за правилом — «Не имей сто рублей, а имей сто друзей». Найкращим другом зі студентських років для Юрія Васильовича залишається Богдан Володимирович Щур.
У вільний час Юрій Васильович є активним вболівальником боксерських поєдинків, особливо підтримує братів Кличків, неодноразово їздив до Німеччинги вболівати за земляків, а ще любить рибалити, але особливе його хобі — це кулінарія. Він вміє готувати найвишуканіші страви.
Зі своєю дружиною Вірою Андріївною, за фахом педагогом, Ю. В. Карман зустрічався ще навчаючись у школі. І ось уже два десятиліття вони разом ідуть по життю. Юрій Васильович вдячний їй за розуміння й підтримку, вважаючи Віру Андріївну своїм другом з великої літери. Разом вони виховують двох дітей. Донька Надія пішла шляхом батька — навчається на третьому курсі Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Син Ярослав — шестикласник.