Багач Валентина Хомівна народилася 18 лютого 1960 року в с. Війтівка Бершадського району Вінницької області.
1982 р. – закінчила Тульчинське культурно-освітнє училище за спеціальністю клубний працівник, керівник самодіяльного драматичного колективу.
З 1977 р. – працює в Війтівському сільському будинку культури. 1977-1984 рр. – керівник драматичного колективу. В 1984 р. призначена директором Війтівського сільського будинку культури.
1984-1985 рр. творчий колектив працівників будинку культури занесений на районну Дошку Пошани та нагороджений перехідним червоним прапором за зайняті 1-ші місця районі.
1987 р. – створює фольклорний колектив, який запрошується виступати на районній сцені, а також обласній.
1993 р. – присвоєно звання «Народний самодіяльний фольклорний колектив».
1997 р. колектив учасник Міжнародного фольклорного фестивалю «Поліське літо з фольклором» запрошується на Урядовий концерт на честь першої річниці в Придніпровської республіки в м. Тирасполь.
1998 р. – лауреат заключного фольклорного фестивалю-конкурсу ім. Г. Танцюри, одержали Гран-прі цього фестивалю.
2000 р. – лауреат в України проходить виставка одного села В Українському Домі, і це виставка с. Війтівка.
2000 р. – колектив удостоєний високого звання представляти фольклор області на звітному концерті Вінниччини в Палаці культури «Україна».
2001 р .- лауреати Всеукраїнського фестивалю присвяченого 100-річчю Г. Танцюри, який проходив в м. Вінниця, учасники Міжнародного телевізійного фестивалю «Горицвіт» в м. Львів.
2002 р. – учасники Міжнародного фестивалю «Лесині Джерела» в м. Новоград-Волинський.
2003 р. – відкриття районного фестивалю «Мистецькі барви Бершадщини». Участь колективу в звітному концерті Бершадщини в м. Вінниця, у звітному концерті Вінниччини в м. Київ.
2003 р. – Війтівський СБК бере участь в конкурсі-огляді на кращу клубну установу. Зайняли 1-ше місце в області на Всеукраїнському конкурсі-огляді сільських клубних установ, нагороджені дипломом II ступеня.
В 2003 р. Багач В.Х. – присвоєно звання Заслужений працівник культури України з її фольклорною спадщиною та живою українською піснею.
2004 р. – дипломанти Міжнародного фольклорного фестивалю «Берегиня» м. Луцьк.
2005 р. – запис диску народного аматорського фольклорного ансамблю «Війтівчанка» на студії «МЕД».
2006 р. – стали переможцями дипломантами Всеукраїнського фестивалю фольклору «Сорочинський ярмарок 2006».
Переможці «Осіннього ярмарку» в м. Вінниці.
Колектив постійно приймає участь в районних та обласних святах. Колектив нагороджений медаллю та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Одружена, має двох дітей.