Fridge magnet wooden gears

Сергій Тігіпко: доводити до поганих відносини із росією – неприйнятна розкіш

  • Подобається3Не подобається
  • 7 Жовтня 2009 р


Успішний керівник, економіст і політик Сергій Тігіпко про місце України в сучасному світі, про вибори і національну економіку.
– Для чого нам взагалі потрібні вибори? Чи не краще ці гроші на людей витратити?
– Це абсолютно слабка теза, яку не варто навіть обговорювати. Гроші насправді невеликі. Розділити на всіх – хто і що отримає?
Копійки. Тут розмова про інше. Про невіру в те, що ці вибори щось змінять, що той, хто прийде, країну змінить. Люди не бачать лідера. Це найстрашніше.
Але іншого виходу нема.

Нам потрібні вибори. З кожними виборами народ стає все досвідченішим і досвідченішим. Менше довіряє популізму. І політиків кожні вибори змушують бути більш прагматичними.
Завдяки вільним виборам ми всі стаємо вільнішими і більш демократичними.
Демократія – це сила. Це контроль суспільства за владою. А доки люди спостерігають за безвідповідальною владою, вони не вірять, що можна щось змінити. Але іншого виходу в нас немає. Систему потрібно зламати. А зробити це може лише новий самостійний і відповідальний лідер.
– Чому Ви вирішили йти на вибори?
– Я прийняв це рішення, коли побачив, як влада реагує на кризу. Вона абсолютно не консолідована, президент з прем’єром воюють за повноваження, в парламенті нема більшості, опозиція деструктивна, Національний банк і Кабінет Міністрів, які повинні бути одним цілим, діють, як базарні баби на одеському привозі. Чого очікувати від них? Як професійний керівник, я точно знаю, що якщо люди не справляються з завданням, їх потрібно міняти. Це перша причина.
Друга. Я добре розумію, що таке криза і що в цей період необхідно робити. А коли ти розумієш логіку кризи, як вона переходить з однієї фази в іншу, то можеш запропонувати превентивні заходи. Криза завжди починається в фінансовому секторі. Банки вилучають засоби з реального сектору економіки і перестають його кредитувати. Криза фінансова переходить у виробничу. Підприємства позбавляються оборотних засобів. Їм нема за що закупити сировину і немає де позичити гроші на їх поповнення. Виробнича криза в свою чергу переходить в бюджетну. Підприємства не платять податки – біднішає скарбниця. Закриваються соціальні, оборотні, інвестиційні та інші програми. Бюджетна криза відразу ж відгукується політичною. А в нас все ще гірше. В Україні економічна криза відразу наклалась на кризу політичну. Тому Україна більше за інших і постраждала від світової кризи. Влада не в стані ефективно виконувати свої функції. В результаті національна економіка на межі банкрутства. Я знаю, які заходи потрібно зробити – крок за кроком, подетально, щоб вибратися з прірви.
– Ваші перші дії на посаді президента? З чого розпочнете?
– З побудови ефективної моделі влади, якщо хочете – антикризової моделі.
Країні потрібен сильний президент, який буде контролювати силові відомства, формувати уряд, мати стійку більшість в парламенті. Через цю більшість доведеться проводити реформи, в тому числі й непопулярні.
Тому буду вимагати від парламенту внесення змін до Конституції. Що я маю на увазі, говорячи про ефективну модель влади?
Україні потрібна президентськаформа правління.
Буду переконувати в цьому депутатів. Нам потрібно нарешті консолідувати владу.
Якщо ні, буду шукати інші шляхи. Піду на референдум.
Я переконаний, що країна може дуже скоро розвиватися. В нас все готове до розвитку, не вистачає елементарної політичної волі, професійної і відповідальної влади.
– Як ставитесь до позбавлення депутатів Ради статусу недоторканості?
– Я б не особливо займався популізмом – недоторканість повинна бути, щоб депутат відчував себе справді незалежним. Адже йому часто доводиться вступати в жорсткі конфлікти з владою, коли він захищає інтереси виборців.
Чиновники можуть відповісти адміністративним тиском – залучити прокуратуру, суд, міліцію. От від такого тиску потрібно захистити депутата. Його все-таки вибрав народ, а не чиновники.
Але я за те, щоб статус недоторканості не заважав арештовувати депутата у випадках дійсних порушень. Нещодавно депутат вбив людину, але недоторканість не дозволила його арештувати по гарячих слідах, а коли Верховна Рада дала дозвіл на арешт, він просто зник. Така привілегія явно зайва.
– Як нам вибудовувати економічні відносини з Росією? Вони зараз впали, здається, нижче нікуди. Ви розраховуєте на економічну підтримку «великого сусіда»?
– Я не вірю в дружні відносини в економіці. Їх просто не буває в природі. В Росії свої пенсіонери, свої діти, інваліди, багатодітні, військові. І російський уряд повинен допомагати в першу чергу їм. Тому я за те, щоб вибудувати з Росією здорові прагматичні відносини. Без непотрібних емоцій, які ми собі деколи дозволяємо. Просто якийсь комплекс неповноцінності виник у деяких політиків у ставленні до Росії.
П’ять років будь-яка тема у відношеннях роздувається до планетарного масштабу. Може, це робиться в інтересах України?
Але ж у нас основний товарообмін саме з Росією і країнами СНД. Як можна не пам’ятати, що це 35% українського експорту? А забувати, що 45% імпорту, перш за все енергетичного, – з Росії? Дозволити собі погані відносини з сусідом – це неприйнятна розкіш.


Дивіться також в розділі  Вибори Президента 2010
» 03.03.2010 Віктор Янукович 25 лютого склав присягу на вірність українському народу і офіційно вступив на посаду Президента України. Присягу було складено на урочистому засіданні у Верховній Раді, присвяченому процедурі інавгурації. Згідно з процедурою...
» 17.02.2010 Центральна виборча комісія офіційно оголосила лідера Партії регіонів Віктора ЯНУКОВИЧА Президентом України. Як передає кореспондент УНІАН, на засіданні комісія за результатами опрацювання 100% протоколів окружних виборчих комісій встановила...
» 10.02.2010 Оперативна інформація про результати виборів Президента України 7 лютого 2010 року у Бершадському районі
» 10.02.2010 Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50% голосів виборців. До другого туру президентських перегонів потрапили лідер опозиції В.Ф. Янукович та чинний Прем’єр-міністр...
» 29.01.2010 Україні – демократичне майбутнє
» 22.01.2010 Звернення демократичних сил до жителів Бершадщини
» 20.01.2010 Результати виборів Президента України 17 січня 2010 року у Бершадському районі
» 20.01.2010 У нормальному режимі
» 15.01.2010 Якою буде Україна за президентства Литвина?
» 13.01.2010 Володимир ЛИТВИН: ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ
Всі статті розділу Вибори Президента 2010 »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Ректор, син військового льотчика</b><br />Готуючи до друку фотоальбом про Серединку, довелося вести пошуки імен відомих земляків із цього села по Україні та за...
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
5 фото   
<b>20 грудня - День міліції</b><br />Слідче відділення – один із найважливіших підрозділів, який очолює перший заступник начальника райвідділу, начальник...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Марчук Олексій Йосипович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.11.42.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сергій Тігіпко: доводити до поганих відносини із росією – неприйнятна розкіш - Вибори Президента України 2010 - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення