На знімку: – за процесом голосування на дільниці в міській школі №1 стежать спостерігачі Олексій Притуляк та Валентина Хриплива.
Загалом за депутатські мандати боролися понад п’ять тисяч кандидатів.
На Бершадщині спільними зусиллями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування було забезпечено належні умови для проведення демократичних, вільних і прозорих чергових виборів народних депутатів України. В районі усі 53 дільничні виборчі комісії мали можливість для ефективного здійснення своїх повноважень. Як уже повідомлялося, на звичайних дільницях (їх 52) було впроваджено систему відеоспостереження, тож громадяни за допомогою швидкісного з’єднання з Інтернетом могли спостерігати за виборчим процесом на них.
Усі виборчі дільниці було відкрито вчасно, комісії проводили свою роботу у звичайному режимі. Голосувати можна було з 8-ої до 20-ої години. У райцентрі, де мешкають понад десять тисяч виборців, до кожної із звичайних дільниць вже з самого ранку поспішали люди. Голосувати жителі міста приходили сім’ями, з дітьми та онуками, і це символічно, адже віддаючи голос за того чи іншого кандидата, за ту чи іншу політичну партію, кожен несе відповідальність перед майбутніми поколіннями.
Кожен виборець отримував два бюлетені – для голосування у загальнодержавному багатомандатному окрузі та в одномандатному мажоритарному. До речі, у бюлетені не було виборчих блоків – лише політичні партії, прохідний бар’єр для яких законодавством встановлено 5% голосів виборців. А ще в бюлетені не було графи „Не підтримую жодного”.
На дільниці, яка розміщена в Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, до списку виборців внесено 2427 виборців. Як повідомила голова комісії, С.В. Балабай, станом на 11-ту годину тут проголосувало 470 громадян. Приблизно ж така явка зранку була зафіксована і на інших виборчих дільницях міста. Для тих, хто за станом здоров’я не міг самостійно прийти на дільниці, було організовано голосування на дому. Однак кількість таких виборців у місті була невелика (на дільниці, яка розміщена в Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, – 26, в міській школі №1 – 15, в районному будинку культури – 8).
Вибори в районі проходили організовано, практично без черг. До речі, підготовкою до них напередодні цікавилися іноземні спостерігачі, а в день голосування – від політичних партій, громадських організацій та кандидатів у народні депутати. Грубих порушень, які могли б суттєво вплинути на результат, за попередніми оперативними даними, не зафіксовано.
В районі реалізувати своє конституційне виборче право мали можливість, за даними відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації, 50398 громадян, 64,2% з них цим правом скористались. За попередніми оперативними даними, найбільшу явку виборців було зафіксовано на дільницях у Романівці (88,3%), М’якоході (82,3%), Глинському (81,5%), Теофілівці (79,9%), Завітному та Кидрасівці (78,1%). Активними були мешканці й інших територіальних громад.
Офіційні результати голосування з виборів народних депутатів України будуть оприлюднені Центральною виборчою комісією пізніше.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ