Майже сімдесят вуликів на його пасіці у садку. І бджоли у нього «фірмові» – чиста українсько-степова порода. Вони приносять йому від 8 до 22 кг меду за відкачку з одного вулика. Чистий продукт нев - довзі оптом їде до Львова. Щоденно Юрій навідується до своїх крилатих друзів. На один вулик іде у нього десять хвилин. Знають бджілки свого хазяїна – і не жалять.
Вони не тільки роботящі, а й дуже чемні, спокійні та навіть розумні.
Розрізняють хороших та поганих людей. Якщо ти потрапив до списку других – начувайся, жала для тебе не пошкодують. А що вже трудолюбиві, то й сам господар каже: «Вони такі, як я, працюють і вдень, і вночі, і нікому шкоди не зроблять».
Про бджіл може розповідати годинами, має вдома багато спеціалізованої літератури, читає різноманітну періодику про бджільництво та його продукти.
Піклується Юрій про раціональне харчування своїх бджілок. Регулярно на кожну сім’ю виділяє необхідну кількість цукрового сиропу з домішками лікувальних препаратів, які не містять антибіотиків. Раз у два дні наповнює водою спеціальний посуд. Ранньою весною бджоли обробляє від кліща та інших хвороб.
Розповів Юрій і про нечесних пасічників, які годують своїх бджіл цукром і «мед» качати не встигають. Його також підбурюють, мовляв, не будь дурним. Але фінансова вигода пасічника не цікавить. Це ж улюблена справа, якою не можна так нехтувати. Тим паче, що він для своїх бджіл нічого не шкодує. Заробляє гроші на одній роботі, а вкладає в іншу. Нещодавно закупив нових маток на 5000 грн. Стільки ж витрачає на них ще протягом року на різні лікувальні препарати, додаткові вулики та різні дрібнички. Отак і крутиться, як бджілка.
Куликові бджоли збирають мед з соняшнику та акації. Прикро, що негативно впливають на пасіку фактори зовнішні. Поля обробляють надмірною кількістю пестицидів та гербіцидів. Тому сьогодні, каже Юрій, майже неможливо отримати повністю екологічно чистий продукт.
Розміщена пасіка у величезному садку з яблунь, груш, слив, черешень, вишень, навіть персиків.
Тут почуваєшся, як у казці. Бджоли передають господареві та його гостям свою позитивну енергетику.
Ірина МАЛІЦЬКА, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Я. Франка