Fridge magnet wooden gears

Криза не в економіці, а в наших душах

  • Подобається6Не подобається
  • 21 Серпня 2009 р

У переддень чергової річниці головного свята нашої держави знову приємно відзначити здобутки птахокомбінату «Бершадський», який очолює відомий керівник, депутат районної ради І.І. Андрушко. Навіть у такий кризовий час тут забезпечується надійний ритм виробництва, продукція якого так необхідна людям. А ще тут мають роботу, а значить можливість утримувати свої сім’ї, більше семисот працівників.
Кризу, про яку так чується звідусіль, на птахокомбінаті трактують по-своєму. Вона, мовляв, як хвороба, яку не треба запускати, і після вмілого лікування якої настає одужання. Так і на виробництві, яке, ніби живий організм, живе своїми законами.
Сама ж криза, за словами Івана Івановича, виникла вже давно, тільки не всі це помічали. Відмінність же птахокомбінату в тому, що тут не тільки підмітили її заздалегідь, а і почали приглядатися, де на виробництві є найбільш «вузькі» місця, щоб мінімізувати оті затрати, щоб їй протистояти.

Як тільки людина професійно чимось займається – від домашнього господарства до найвищого посадовця, результати будуть обов’язково

А отих затратних місць вистачає. Наприклад, закупляючи племінний матеріал ізза кордону, працюють з валютою. Щоб хоч якось здешевити виробництво, бо он як коливається останнім часом курс долара, встигли відсотків на п’ятдесят переорієнтуватися на внутрішній ринок. Це дало можливість підготуватися до першого удару кризової хвилі. В результаті за перше півріччя цього року, не отримавши дотацій від держави (торік виплачувалося по 65 копійок за кожний кілограм живої ваги бройлера), не отримавши також компенсації за користування відсотками по кредитах, а натомість, відчувши подорожчання електроенергії на 35 відсотків, пального, мінеральних добрив, запасних частин – по деяких позиціях у півтора-два рази, все-таки отримали суттєвий фінансовий результат і навіть придбали за 3,5 мільйона гривень вже другий американський зернозбиральний комбайн. У двох пташниках експлуатується нове обладнання, повністю підготувалися до осінніх польових робіт. Тож саме передбачення і компетентні прогнози дали можливість пом’якшити першу хвилю удару фінансово-економічної кризи.
Зважаючи, що друга хвиля прогнозується ще болючішою і тривалішою, вже відтепер налаштовують на це колектив, щоб господарювати ще економніше. Тому всі тут, гартовані долею за 29-річну історію підприємства, живуть надією і впевненістю, що переживуть і цей період.
У першому півріччі, наприклад, колектив виробив, як і в минулому році, біля семи тисяч тонн м’яса бройлерів, намолотили біля семи тисяч тонн зерна. Таким чином, фінансово-економічні показники виявилися навіть кращими від минулорічних. Продуктивність бройлерів, їх збереженість залишаються на тому ж, що й торік, рівні. Немаловажно, що за цей період не скоротили жодного робочого місця. Середньомісячна заробітна плата працюючих сягнула далеко за дві тисячі гривень.
Але працювати, кажуть на підприємстві, стає все ж таки складно. Адже кон’юнктура ринку не прогнозована. Наприклад, за останній час вартість кілограма м’яса бройлера знизилася на 4 гривні.
Як можна було щось планувати в таких умовах? Де таке бачено, щоб дотації не виплачувалися, а ціна курятини за кілограм знизилася аж на 4 гривні. У колективі вважають, що це результат непродуманої господарської політики в державі, це неувага і неповага до власного виробника. А ще тут висловлюються, що ті проблеми, які маємо, не тільки через кризу.
Криза, швидше всього, не в економіці, а в наших душах.
Якби держава по-іншому дбала про власного виробника, кризи у нас не було б.
Чому, наприклад, немає її в Китаї?
Особисто І.І. Андрушко переконаний, що як тільки людина професійно чимось займається – від домашнього господарства до найвищого посадовця, результати будуть обов’язково.
Тому на птахокомбінаті рахують, що як і виникають у нас якісь проблеми, то народжені вони насамперед нами в країні. Тільки власні зусилля і праця, як і досвід, помножені на совість кожного працюючого, дадуть позитив та ще й заряд енергії, віру в перемогу надалі. На птахокомбінаті, якщо навіть у якийсь з моментів не вдасться домогтися прибутків, працюючі заробітну плату все одно отримують, робочі місця зберігаються. Особисто Іван Іванович вважає, що саме оптимізм, помножений на професіоналізм, на супервідповідальність перед Богом і людьми, сім’єю, друзями, громадою, є запорукою успіху. Тому й роблять тут все можливе, щоб бути корисними суспільству, людям, рідній Бершадщині. Можна назвати чимало прізвищ людей з цього колективу, які всі три десятиліття пліч-о-пліч ідуть разом зі своїм керівником, показуючи приклад у праці.
Це головний інженер А.І. Козійчук, технолог забійного цеху Г.Ф. Гук, завідуючий гаражем В.Д. Закерняк, завідуючі цехами М.Г. Демчук, М.І. Андрейцева, Н.В. Химчук, Н.М. Каритник. Результативно спрацювали і агроном-організатор С.В. Гук, і агрономічна служба взагалі, колектив тракторної бригади, очолюваний В.І. Цимбалом.
А розмовляючи про 18-річ - чя незалежності нашої держави, Іван Іванович прирівняв цей вік до віку людини – такий якраз вважається критичним, коли вона хоче бачити себе вже дорослою і забезпеченою, а насправді цього ще немає. Приблизно так і в державі. Те, що ми ще не так живемо, як хотіли б, – правда, але, щоб краще жити, потрібно кожному працювати так, як за кордоном.
– Вісімнадцятий раз вже святкуватимемо чергову річницю незалежності –, каже Іван Іванович, – а все нарікаємо, що щось десь не так у нас. Так от, нарікаємо, насамперед, самі на себе, на власні звички.
Скориставшись нагодою, він побажав колективу, який очолює, всім жителям ра йону більше свят у кожній душі, сім’ях, на виробництві і в житті. А свято може бути тільки тоді, коли сам прагнеш його організувати. А ще побажав віри в те, про що кожна людина мріє, не зраджувати самому собі, адже кожний з нас є продуктом Божого творіння.
Павло ЗАХАРЧУК.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>П’ять з половиною століть виповнилося Бершаді</b><br />З цієї нагоди 11 жовтня, в неділю, тут відбулося велике свято, на яке, крім жителів міста, приїхали численні гості,...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Геллер Володимир Руфельович (1911) 1911 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.09.41.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Криза не в економіці, а в наших душах - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення