Виручали кредити, але в багатьох випадках робота базувалася тільки на партнерському довір’ї – і насіння брали без попередньої оплати, і добрива, і засоби захисту рослин. В результаті тільки ранньої групи зернових зібрали 5 тисяч тонн, тоді як торік – тільки 507 тонн. Із збиранням кукурудзи не поспішали тільки через те, щоб довести її до відповідних кондицій по вологості. Адже сушити на сьогодні дорого.
Щоправда, опираючись на власний досвід, тисячу тонн вологого зерна все-таки заклали для тваринництва.
Але хоч і маємо відмінне зерно, яке починали продавати по 1200 гривень за тонну, тепер дають за нього лише по 500. Маємо також тисячу тонн соняшника, але знову ж таки немає ціни, хіба тільки на молоко.
Щоправда, кошти у нас ніколи не залежувалися на рахунках, завжди працювали. І це виправдано. Якби складали, не мали б ні доріг, ні будинку культури, ні дитячого садка. На сьогодні ж маємо прекрасне село. Будуємо доїльний зал за технологією німецьких компаній, який обійдеться господарству в 2,5 мільйона гривень.
Хоч у минулому році, щоб врятувати тваринництво, возили суху брагу аж із Львівщини, вона виручила, маточне поголів'я збереглося.
На сьогодні є вже 76 нетелей, які розтеляться на початку року. Так само і з свинопоголів'ям. Ціни на молоко, щоправда, невисокі, але ми віримо: так довго продовжуватися не може.
По-різному може дехто сприйняти такий розвиток подій в
Осіївці. Навкруги, наприклад, ферми руйнуються, а тут надумали будувати доїльний зал. Але ж життя триває, і він знадобиться обов'я - зково. У якій би жахливій ситуації не опинилося село, сільські люди виживуть обо - в'я зково. І тільки тому, що працьовиті, що пам'ятають ще гірші часи.
На сьогодні ТОВ "Осіївське" нічого вже не загрожує. Як тільки видали по тонні зерна за орендовану землю (вродило все на полях і городах), населення виписало у товаристві більше восьмисот поросят, і їх поголів'я у приватному секторі збільшується.
Тобто всі взялися за домашнє господарство.
З кукурудзою вал зерна становитиме біля семи тисяч тонн. Качаниста видала біля 85 центнерів з гектара.
Молока надоїли по 3200 кілограмів від корови. Тваринництво в цілому прибуткове.
Маємо рентабельність молока 55 відсотків, 7 відсотків у свинарстві, але відгодівля ВРХ – збиткова.
На жаль, село надто старіє.
З початку року у нас померло вже 70 чоловік, а народилося п'ятнадцять. І чи не найстрашніше, що чимало вмирають не доживши до шіст - десятирічного віку.
Але поки що маємо дві відмінні школи, у яких навчається до трьохсот дітей, є діти дошкільного віку. А це теж перспектива.
Орієнтуючись на перспективу, виготовили документацію, щоб мати власний ковбасний цех. Але далі справа не пішла, бо певні кошти вклали у зарибок, виростили гарну рибу. А як реалізувати її? Тільки-но почали спускати воду, щоб її ловити, а вже всі служби тут як тут – показуй документи, дозволи. Уявляю, що було б, якби відкрили ковбасний цех. У правовому полі керівнику господарства взагалі діяти важко, але я оптиміст. Запрацювала б по-іншому наша Верховна Рада, по-іншому запрацювали б і ми. А так іноді доводиться вибудовувати взаємовідносини на одному довір'ї. Адже повні склади продукції, а гасити кредити складно. Але труднощі ці ми обов’язково переборемо, бо село – це основа нашої держави.
Не можу не згадати наших кращих виробничників. Це головний зоотехнік В.І. Білодід, ветеринарний фельдшер В.Я.
Білодід, доярки Т.В. Кирилюк Н.Г. Слободяник, Л.П. Байда, свинарка К.М. Гончарук, Ф.Ф.
Петенько, доглядач ВРХ М.Д.
Краснопера, механізатори В.О. Кубко, М.В. Палянига, В.Я. Кукурудзяк, С.І. Борисюк, Л.А. Коритчук, водії В.А. Кукурудзяк, І.С. Сизюк, А.В. Гудименко, С.А. Гудименко, А.Д.
Кукурудзяк та багато інших.
Або як не згадати працівника току О.М. Настенка, який сам очистив майже увесь урожай.
Чимала заслуга у наших здобутках і головних спеціалістів – агронома В.О. Петрука та інженера В.І. Настенка. І цей перелік можна продовжувати.
Доки будуть такі люди – село житиме.
Тож від душі хочу привітати всіх наших трудівників, ветеранів, усіх працівників сільського господарства району з професійним святом. Міцного здоров’я вам, добробуту, злагоди в родинах, достатку. А ще – людського везіння і Божого благословіння.