Не можна сказати, що В. Л. Корчинський не приїздив у рідний
Вовчок, але то були приватні візити, своєрідні звертання до основи творчості – вражень дитячої душі, коли світ сприймаєш так, ніби бачиш його вперше. І саме оця дитяча безпосередність, поєднана з національними традиціями бачення світу, власним і неповторним стилем, вирізняють митця серед інших. А працює художник у різних жанрах і техніках – живописі, графіці, гравюрі, монументальному розписі, декоративній композиції, офорті, скульптурі… Особлива його любов – витинанка, якої навчився ще в дитинстві від матері.
… У кінці минулого тижня в приміщенні районного краєзнавчого музею зібралися люди, небайдужі до прекрасного, щоб ознайомитися з роботами свого талановитого земляка. Та й із самим майстром хотілося поспілкуватися. І Василь щиро зустрічав усіх, розповідав про себе і свою творчість. Життєвий шлях художника розпочався у 1955 році, він був четвертою дитиною в сім'ї. Після служби в армії працював на будівництві в Києві, а згодом вступив до столичного філіалу Львівського поліграфічного інституту.
Шість років В. Л. Корчинський працював викладачем кафедри мистецтва книги поліграфічного факультету політехнічного університету "Київський політехнічний інститут". Але це йому не дозволяло зосередитися на власній творчості, тому залишив викладацьку роботу. І зараз він – вільний художник. За період творчої діяльності мав дев'ять персональних виставок, брав також участь у загальних виставках. У 2004 році йому було присуджено премію імені Григорія Якутовича. Роботи нашого земляка зберігаються у музеях України, США, інших країн та приватних колекціях.
Нині митець переймається великим проектом "Українські витинанки. Витоки і сьогодення", до якого залучені чотирнадцять музеїв України. Цей проект включає ретроспективну виставку української витинанки у музеї українського народного декоративного мистецтва у 2009 році, а також видання альбому і проведення круглого столу на цю тему. Знаючи, що Вінниччина славиться майстрами витинанки, координатор проекту Василь Корчинський звертається до них, а також музеїв, колекціонерів, прилучитися до цієї важливої справи.
На вернісажі виставки "З народних джерел" виступали директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Надія Герасимчук, заступник голови РДА Ніна Грицик, Лісниченський сільський голова Олександр Світайло та інші, які щиро вітали художника. А сам Василь Леонтійович розповів про себе, свою родину, творчі досягнення і плани.
Роботи майстра викликали загальне захоплення. Вони ліричні і пісенні, фарби – дзвінкі і чисті, враження від творів – якнайкращі. Його картини запам'ятовуються надовго і хочеться повертатися до них ще і ще, і знайомитися з іншою частиною його величезного доробку. "Створено стільки – у різних жанрах, техніках – що попервах можна й розгубитися. Натомість згодом тямиш: В.Корчинський – це новітнє явище в сучасній українській образотворчості" (Журнал "Сучасність", жовтень 2007 р., стор. 125, із статті Григорія Міщенка "Виборювати самих себе, жити і творити").
Облаштування виставки митця стало можливим завдяки ініціативі та підтримці голови райдержадміністрації Світлани Шульц.
Виставка Василя Корчинського "З народних джерел" триватиме до 5 травня.
Федір ШЕВЧУК.
м.
Бершадь.