Стаж роботи – майже 40 років. Має високу науково-теоретичну підготовку. Володіє методикою викладання предмета, приділяє увагу створенню найсприятливіших умов для навчання, виховання і розвитку учнів.
Олена Артемівна працює над позитивною динамікою знань учнів, прагне зацікавити їх, що впливає на рівень знань. Постійно забезпечує результативність та якість своєї роботи. Її вихованці є активними учасниками різноманітних інтелектуальних та творчих конкурсів, всеукраїнських предметних олімпіад різних рівнів (зокрема, В.Патлатюк, К.Волощук, О.Мураховська, Л.Гетьман). Любителі природничих дисциплін беруть участь у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок».
Олена Варварина бере активну участь у роботі шкільного та районного метод - об’єднання вчителів географії, є членом районної експертної атестаційної комісії та комісії з перевірки олімпіадних завдань із географії.
Дотримується педагогічної етики, поважає гідність учнів.
Підтримує зв’язки з батьками, надає їм консультативну допомогу з питань навчання, виховання, розвитку їхніх дітей.
Складовими її успіху в роботі є знання свого предмета, творчий підхід до роботи, відданість школі, відповідальність за доручену справу. Для поповнення арсеналу своєї майстерності використовує багато інтерактивних технологій, інноваційних методик.
Формує в учнів вміння спілкуватися з природою та виховує бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Це поїздки, екскурсії, відвідування музеїв, пам’яток історії та культури, продумує зустрічі з цікавими людьми. Організувала екскурсії в м. Вінницю, дендрологічний парк «Софіївка», Бершадський професійний ліцей, Бершадський хлібозавод, місцеву пекарню, природні об’єкти рідної місцевості.
Юні екологи доглядали за джерелами, впорядковували та збирали легенди про криниці, проклали екологічну стежину до місцевого заповідного урочища Лиса гора, побували на річці Південний Буг у с. Шумилові, мандрували узбережжям річок Дохно, Берладинка, Гнилий Ташличок, Яланець.
Юні екологи взяли участь у Всеукраїнській дитячій еколого-краєзнавчій естафеті «Малі річки – життя України». Дослідили стан річок своєї місцевості. Переконанні, що будь-яка форма організації спілкування дітей принесе незаперечну користь. Головне – хотіти працювати.
Кажуть, що художник продовжує своє життя в картинах, архітектор – у величних спорудах. Учитель же продовжує своє життя в дітях, у своїх вихованцях.
Ми зичимо нашій дорогій учительці довгих років життя, здоров’я, наснаги, успіхів. Нових творчих здобутків, здійснення бажань Вам, шановна Олено Артемівно.
Вдячні учні, батьки та колеги.