– В інституті активно займався легкою атлетикою, входив до складу збірної області, – розповідає Сергій Феодосійович. – Якось для себе підрахував і з’ясувалося, що десять разів вигравав обласні змагання.
Найкраще ж його досягнення – призове місце у Всеукраїнських змаганнях, присвячених пам’яті Героя Радянського Союзу Лялі Ратушної. Тоді на дистанції 800 метрів він фінішував другим.
Ще будучи студентом, Сергій Сировець став кандидатом у майстри спорту з легкої атлетики. Він і досі добрими словами згадує свого наставника Дмитра Присяжнюка, який багато чому його навчив, стимулював до більш активного заняття фізичною культурою і спортом.
Після закінчення інституту Сергій Феодосійович рік пропрацював тренером із легкої атлетики в Бершадській дитячо-юнацькій спортивній школі. Навіть за такий короткий період йому вдалося добре підготувати своїх підопічних, які успішно виступали на обласних змаганнях. До речі, деякі його вихованці, зокрема Ольга Пінько, Валерій Дунаєвський та інші, теж присвятили своє життя спорту.
У 1992 році у Бершаді було відкрито нову третю школу, і Сергій Сировець разом із дружиною Наталією Володимирівною, яка також закінчила факультет фізичного виховання Вінницького педінституту, почали працювати вчителями фізкультури. Вчителював Сергій Феодосійович шість років, і вже більше півтора десятиліття він на державній службі. Назва його посади багато разів мінялася, зараз Сергій Сировець – головний спеціаліст сектору з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Усі ці роки він організовує і проводить спортивно-масову роботу, пропагує здоровий спосіб життя, активне дозвілля.
На Бершадщині, яка славиться успіхами спортсменів, добротна матеріально-технічна база для заняття фізичною культурою і спортом. За словами Сергія Феодосійовича, район постійно у п’ятірці кращих в області з олімпійських і неолімпійських видів спорту. Це заслуга, насамперед, учителів, тренерів, які вміло та ефективно плекають юні спортивні таланти. Сергій Сировець переконаний: спортивні інструктори мають бути в кожній територіальній громаді, нині ж вони є лише у Флоринській, Війтівській, Шляхівській, М’якохідській і Джулинській. Мрія бершадців – гарний спортивний комплекс. А ще прихильники спорту і здорового способу життя сподіваються на краще фінансування галузі.
Дружина Сергія Наталія про свою нинішню професію мріяла ще з п’ятого класу.
Любов до фізичної культури і спорту їй прищепив учитель Микола Кушнір. Спочатку вона займалася гімнастикою, потім – волейболом. Далі було навчання в інституті. Наталія Володимирівна охоче займалася легкою атлетикою, туризмом, гандболом, хокеєм на траві. До речі, у складі жіночої команди інституту вона посіла шосте місце у студентському чемпіонаті України з хокею на траві. Вже 22 роки працює вчителем фізкультури Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3. Через її руки пройшло багато школярів.
«Нині вже вчу дітей своїх перших учнів», – каже Наталія Сировець. Кілька років вона вела гурток пішохідного туризму. Випускники вдячні їй за науку, за залучення до фізкультури і спорту, здорового способу життя.
Наталія Володимирівна – учитель вищої категорії, має звання «старший вчитель», вже 14 років очолює районне методичне об’єднання вчителів фізкультури. Не так давно вона виборола друге місце у третьому етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації «Фізична культура». Творчий, ініціативний педагог, Наталія Сировець має власні методичні розробки, зокрема з великого тенісу. Торік її авторська програма була успішно опробована у восьмому класі. До речі, Бершадська ЗОШ №3, у якій є два спортзали, тренажерний зал, тир, манеж, шкільний стадіон, спортивний майданчик із твердим покриттям, медичний центр, працює за комплексною програмою «Школа сприяння здоров’ю». Тут багато приділяється уваги здоровому способу життя, якісному, раціональному харчуванню учнів, психологічному здоров’ю школярів, просвітницькій роботі. Недаремно ж ця школа, де директором активний шанувальник фізичної культури і спорту Віктор Оніщенко, кілька років тому була визнана флагманом освіти в Україні.
Цілком закономірно, що діти Сергія Феодосійовича і Наталії Володимирівни теж небайдужі до спорту. «Ми дуже часто брали сина і доньку із собою на тренування, так що можна вважати, що вони виросли в спортзалі», – стверджує подружжя. Що цікаво: син Роман два роки тому теж закінчив інститут фізичного виховання і спорту Вінницького державного педагогічного університету.
Працював у Бершадській ДЮСШ, інструктором в колосівській організації, нині він працівник приватної фірми. Донька Альона навчається у Києві на п’ятому курсі філологічного факультету Університету сучасних знань.
Вона займається волейболом, у свій час була капітаном шкільної команди. Навички, які отримала в школі, знадобилися і в університеті.
– Нині активізувалася робота з пропаганди здорового способу життя, – стверджує Сергій Сировець. – Діти і дорослі розуміють необхідність займатися фізичною культурою і спортом, адже це не лише додає здоров’я, а й модно та престижно.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.