На знімку: Василь Валовий із гуртківцями.
Василь Петрович не сумнівається – кожна дитина талановита, і завдання вчителя – вміти розгледіти, розкрити і розвинути її здібності. Він прагне пояснити учням можливості сучасного обладнання, в тому числі й електронного, комп’ютерного, для профорієнтації, для здобуття знань, зрештою, для полегшення навчання.
–Саме життя стимулює використовувати в педагогічній діяльності нові надбання, технології, – говорить Василь Валовий. Він вважає, що використання мультимедійних засобів та інформаційних технологій у навчальній діяльності підвищує в учнів інте - рес до навчання, сприяє розвитку просторової уяви, творчого, нестандартного мислення. Звісно, комп’ютерні технології навчання дають змогу вчителю працювати творчо, ініціативно, з більшою професійною майстерністю.
У Війтівській школі є мультимедійна дошка, учні мають можливість навчатися у майстерні з обробки деревини та металу. База для навчання тут – одна із кращих у районі, але і її потрібно оновлювати, адже ручний інструмент швидко зношується.
Василь Петрович – випускник Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, спеціаліст першої категорії. На освітянській ниві він трудиться вже дванадцять років.
Вміло й ефективно працює з обдарованими дітьми. Василь Валовий – керівник шкільного гуртка проектування, виготовлення та художнього оздоблення виробів із деревини «Працелюб» та гуртка різьблення по дереву «Оберіг» станції юних техніків, який діє на базі Війтівської ЗОШ.
–Це людина праці, творчий учитель, який з душею ставиться до своєї роботи, вміє навчити, а також виховати у дітей любов до прекрасного, до природи, – характеризує колегу директор СЮТ Олена Бабій-Парахонич. – Займаються в нього і хлопчики, і дівчатка. Я буваю на заняттях Василя Петровича і бачу: діти тягнуться до нього. Працюють гуртківці в основному з природним матеріалом, а дерево несе в собі дуже багато позитивного. Вироби його вихованців на виставках вражають майстерністю, досконалістю, є в них якийсь позитив, доброта. Василь Валовий – майстер на всі руки, є в нього ціла серія різьблених по дереву портретів Тараса Шевченка, частина його виробів експонується у виставковій залі станції юних техніків.
Наполеглива праця талановитого вчителя приносить плоди. Його учні неодноразово ставали переможцями і призерами другого та третього етапів Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання, різних конкурсів. Так, за словами Василя Петровича, минулого навчального року успішно виступили на олімпіадах Іван Мацько, Віталій Кушнір, Іван Дзісь, Євген Кабаков та інші учні. До речі, багаторазовий призер другого етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання Іван Дзісь зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі «Діти за чисту енергію», призер третього етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання Богдан Паламарчук став переможцем обласного конкурсу майстрів народних ремесел. Переможцями обласного конкурсу «Вироби в стилі мистецтв» стали й Анастасія Маринич і Анна Щерба, які нині навчаються у сьомому класі. Олексій Постой здобув третє місце в обласному етапі конкурсу «Український сувенір». Деякі роботи гурт - ківців – вихованців Василя Валового – експонуються у Вінницькому краєзнавчому музеї. Між іншим, Василь Петрович теж виборов друге місце в обласному конкурсі «Учитель-2014».
Василь Валовий пишається тим, що багато його вихованців нині навчаються у технічних вузах. Хочеться щиро побажати творчому, ініціативному вчителю натхнення, здійснення усіх задумів, нових звершень і задоволення від роботи.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.