На сьогодні товариство обробляє землі 1400 пайовиків.
Застосовуючи передові технології, дотримуючись сівозмін, вносячи чималу кількість органічних добрив, тут вирощують гарні врожаї пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та інших традиційних культур, характерних для нашої зони. Особливу увагу приділяють сої, адже для відгодівлі тварин потрібні цінні корми. Досвідчений аграрій П.Г. Марущак стверджує: попит на продукцію рослинництва, особливо на продукти харчування, завжди великий, тож Україна в цьому сенсі унікальна держава.
– Крім рослинництва, займаємося і тваринництвом, – продовжує Павло Григорович.
– На сьогодні утримуємо 900 голів ВРХ, з них 400 дійних корів, щодня виробляємо 8,5 тонн молока. Утримуємо також майже 600 свиней.
За нинішніх умов тваринництво теж може давати прибутки, переконаний він, але тільки тоді, коли ним займатися серйозно, вміло застосовуючи сучасні технології. З іншого боку, це і зайнятість населення, що нині дуже важливо. До речі, в устянському господарстві постійно працюють близько ста людей, на сезонні роботи залучаються ще понад три десятки.
За словами голови координаційної ради голів профспілкових комітетів району Якова Черватюка, П.Г. Марущак належить до когорти тих керівників, господарників, які самі постійно вчаться і навчають своїх спеціалістів, думають про завтрашній день, розвиток українського села. Сьогодні стояти на місці не можна – треба рухатися вперед, переконаний Павло Григорович. Він вивчав досвід господарювання, ведення тваринництва за кордоном – в Данії, Голландії, Франції. Тепер нерідко різні семінари зі спеціалістами навіть з інших областей проводяться і на базі устянського господарства.
Про що б мова не йшла, П.Г. Марущак постійно акцентував увагу на невтомних трудівниках полів і ферм, на людях, чия праця освячена сонцем. Саме завдяки їм і досягнуто непоганих результатів. Серед кращих Павло Григорович відзначив механізатора Володимира Тимченка, комбайнера Олександра Решітника, тракториста Сергія Парполіту, водіїв Сергія Гончарука і Миколу Білаша. Вони хоча й молоді, але досвідчені, знають свою справу, вміють працювати.
Шанують ветерана тваринницької галузі Тетяну Шелест, яка регулярно досягала високих надоїв, на старших рівняються молодші – Оксана Орлик, Валентина Жеребко. Як команда однодумців, працюють головні спеціалісти Ю.М. Соколюк, В.П. Рудь, М.М. Нечипуренко, завфермою В.І. Горбенко та інші.
– Мої колеги – сільські голови – заздрять мені, що в нашій територіальній громаді такий директор товариства, – щиро каже Устянський сільський голова Володимир Фіщук. – Будь-яке нагальне питання не залишається поза увагою Павла Григоровича, він допомагає у всьому.
Володимир Васильович довго говорив про те, як депутат районної ради П.Г. Марущак допомагав в електрифікації сіл Усті і Лугової, облаштуванні пункту тимчасового базування швидкої медичної допомоги в Усті, як товариство опікується проблемами людей, школи, дитсадка, інших установ, благоустроєм сіл. Добрих справ, до яких долучається Павло Григорович, багато. Здібного керівника, надзвичайно авторитетну людину, щиро поважають і не лише в громаді.
Завтра П.Г. Марущаку виповнюється 55 років. Приєднуємося до усіх вітань з нагоди дня народження і зичимо Павлу Григоровичу міцного здоров’я, щастя, злагоди і щоб завжди була щедрою його життєва нива.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ