Василь Анатолійович народився в с. Яснозір’я Віньковецького району Хмельницької області в звичайній сільській родині. Мама працювала сільським бібліотекарем, батько – механізатором. У сім’ї підростала ще донька.
Дітей виховували в праці, любові, щирості. Вони обоє обрали найгуманнішу професію медичного працівника. Розповідаючи про своє дитинство, юність, батьків, сестру, рід Залецьких, яким пишається, Василь Анатолійович підкреслює: немає нічого кращого, ніж мала батьківщина, село, в якому народився, зіп’явся на ноги та ходив до школи. Він після закінчення Хмельницького медичного училища працював фельдшером. У 1990 році із відзнакою закінчив Вінницький медичний інститут, ще два роки навчався в клінічній ординатурі за спеціальністю «Хірургія». Працював лікарем Гайсинської та Іллінецької центральної районної лікарні, заступником головного лікаря Іллінецької ЦРЛ.
У перші дні роботи в Бершаді В.А. Залецький сказав, що у нього є багато планів та перспектив щодо покращення матеріально-технічної бази ЦРЛ: відкриття і обладнання за сучасними вимогами відділення реанімації, добудова пологового відділення, проведення сучасних ремонтів у кожному підрозділі. І тут же запевнив, що його задуми обов’язково стануть реальністю, адже хіба може бути по-іншому, коли працюєш у колективі з такими багатими традиціями.
Минуло небагато часу і задуми дійсно ставали реальністю. Відкрилось відділення анестезіології та інтенсивної терапії, комп’ютеризовано інформаційно-аналітичний відділ, з 2005 року почав функціонувати мамографічний кабінет, зроблено ремонти у багатьох відділеннях та кабінетах, згодом розпочато реформування охорони здоров’я.
Василь Анатолійович – організатор охорони здоров’я нового покоління. Він лікарноватор, лікар-професіонал, лікар-ентузіаст, непересічна особистість та надзвичайно наполегливий і принциповий керівник.
Бершадська ЦРЛ відкриває свої двері для всіх, кому необхідна вчасна, висококваліфікована якісна, медична допомога, порада мудрого лікаря чи реабілітація після перенесених хвороб та травм, тут допоможуть здолати недугу і повернути втрачене здоров’я.
Забезпечено цілодобове надання спеціалізованої невідкладної хірургічної, акушерсько-гінекологічної, педіатричної допомоги. Велика увага приділяється покращенню здоров’я жінок: функціонує сучасна жіноча консультація.
У 2010 році в Бершадському районі сталася знакова подія, якої чекали багато років, – відкрито новозбудований корпус пологово-гінекологічного відділення. Це гарний приклад того, як завдяки наполегливості, копіткій праці керівника і колективу можна досягти чудових результатів.
– Людина, коли приходить у лікарню, не задумується про проблеми закладу, а ми маємо дбати і про вирішення цих проблем і, найголовніше, щоб у нашій лікарні люди отримували своєчасну та якісну медичну допомогу. Все, що ми робимо, це заради пацієнтів, – каже В.А. Залецький.
Саме за його сприяння та наполегливості у 2011 році при клініко-діагностичній лабораторії ЦРЛ відкрито бактеріологічний відділ, де проводяться дослідження, які до цього можна було зробити лише в обласній лікарні.
У 2011 роціБершадська ЦРЛ стала активним учасником впровадження пілотного проекту по реформуванню охорони здоров’я. Скільки зроблено підготовчої роботи, скільки було написано планів, пропозицій, проектів – про це знає лише їх автор, кожного дня вивчалися нові матеріали, проводилась інвентаризація – і все під умілим керівництвом головного лікаря.
За своїм стилем роботи він є керівником неспокійної вдачі, який систематично планує і прагне, щоб усі його розробки ставали дійсністю. Обираючи шлях благородної професії лікаря, потрібно бути готовим і до тих труднощів і розчарувань, що час від часу стають на перешкоді звитяжної діяльності лікаря. Звичайно, у житті В.А. Залецького теж були розчарування і негаразди, але ж щасливих здобутків та приємних наслідків щоденної праці набагато більше. Головний лікар – це не тільки медичний працівник, він і менеджер, і будівельник, і бухгалтер, і психолог, і педагог, і плановик.
Сьогодні у його планах – створення на базі Бершадської ЦРЛ окружної лікарні та обладнання її відповідно до найсучасніших вимог. У зв’язку з назрілою необхідністю також планується створити станцію та мережу пунктів швидкої допомоги по району. А ще відкрити сучасне, добре обладнане неврологічне відділення і капітально відремонтувати лор-очне відділення ЦРЛ.
На професіоналізм лікаря також впливають особливості особистого життя: наскільки благополучне воно – чи є любов, взаєморозуміння з близькими людьми. У Василя Анатолійовича надійний тил – дружина Тетяна Вадимівна теж лікар, у сім’ї панує порозуміння, професію лікаря обрав і син Богдан, який здобуває освіту в медичному університеті. Є щастя бачити і батьків, які дивляться на сина з гордістю. Є підтримка друзів, розуміння колег і бажання працювати ще більше, а задумів у його голові та цікавих ідей ніколи не бракувало.
За високі досягнення в роботі, особистий внесок у розвиток охорони здоров’я, вдосконалення медичного обслуговування Василя Анатолійовича неодноразово відзначали Почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України, обласної та районної влади. Однак найвищим визнанням роботи головного лікаря є її результати, які видно неозброєним оком – варто лише зайти в будь-який структурний підрозділ ЦРЛ.
Днями Василь Анатолійович святкує свій золотий ювілей. Нехай же летять на адресу талановитого керівника, високопрофесійного лікаря та мудрої людини слова вітань та побажань щастя, добра, любові, здоров’я, визнання, а також сил, невичерпної енергії та здійснення усіх задумів, ідей і планів.
Людмила НІМЧУК, громадський кореспондент