Fridge magnet wooden gears

Учитель праці

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Серпня 2010 р

На знімку: Б.Т. Орлик.

Не знаю, як зараз називають таких педагогів – чи то трудового навчання, чи то виховання, а школярі і колись, і тепер називали й називають їх просто – учитель праці. І є, напевно, в цьому дуже глибокий зміст. Бо в кінцевому підсумку у більшості випадків саме від них залежить, якими діти виростуть, чи любитимуть цей найголовніший предмет – працю – у подальшому житті.

Бориса Тихоновича Орлика я знаю дуже давно, більше сорока років. Так склалося, що свого часу був його учнем, трохи пізніше – колегою, навіть його сина Юрія навчав. І хоч через кілька років мене покликала інша дорога, все ж завжди при зустрічах цікавилися один в одного про справи, про колег, про те, як живе колектив Устянської школи, з яким пов’язане все трудове життя учителя праці.
Його трудовий шлях можна назвати звичайним. Школа, армія (вона колись справді була життєвою школою і школою мужності, служили тоді по три роки), навчання в педагогічному інституті. І робота в школі – лаборантом та учителем. Працював кілька десятиліть, на заслужений відпочинок пішов значно пізніше, ніж одержав на те право.
Мені пощастило бачити, з яким терпінням, доброзичливістю, мудрістю навчав він дітей тримати в руках різні інструменти, користуватися ними, як виховував у них розуміння, що лише працею можна чогось досягти у житті.
Робив це не лише згідно з навчальним планом, а за покликом душі, найголовніше – на власному прикладі. Адже народився сам у працелюбній родині (батько – коваль, мати – рядова колгоспниця буряківничої ланки), ніколи не шукав легкого хліба в житті. Було нелегко, та це його не лякало, завжди підставляв плече там, де важче, де був потрібен людям. При цьому ніколи не прагнув бути поміченим, не рвався в перші ряди. Разом з дружиною Катериною Юхимівною, виховали двох чудових дітей. Юрій, майор міліції, нині працює в Уманському районі на Черкащині, його дружина Оксана – учитель фізики у школі, а Тетяна разом з чоловіком Федором Даниловичем – підприємці, спеціалізуються на продажу ветеринарних препаратів.
Мають Борис Тихонович та Катерина Юхимівна чотирьох внучок, найстарша Оля вже закінчила четвертий курс транспортної академії, Юля та Маша молодші, а загальній улюблениці Ксені поки що лише три з половиною роки.
Звичайна родина, всі три покоління об’єднує одна спільна риса – працелюбність. Цього навчило їх життя, а ще – батько і дід, якому в ці дні виповнюється сімдесят.
Він, як і раніше, залишається людиною енергійною, комунікабельною, не позбавленою почуття гумору. Тож залишайтеся таким і надалі, Борисе Тихоновичу, власним прикладом показуйте, як потрібно жити і працювати.
Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Жук Сергій Федорович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Лейтенант. Загинув 15.10.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Учитель праці - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники