Безперечно, вірю! Вчені світу довели лікувальний ефект музики Бетховена, Баха, Шопена, Моцарта, Чайковського. Своїм довголіттям і здоров’ю я завдячую саме музиці
– Час натхнення – це стан душі, її злет. Це найчастіше у мене буває у вечірній час, вночі. І я записую мелодію пісні без інструмента, добре володію сольфеджіо. Так творяться хорові пісні, сольні, дуетні. Із пісень струменить любов до мальовничого краю, Вітчизни, народу-творця, рідної мови, сила і міць українського козацтва, відчуваються пахощі калини, мальв, чебрецю. Пісня живе, переливається, сміється.
– Чим для Вас особисто є музика?
– Змістом життя і стежиною любові до людей.
– Ми відчуваємо, що все менше любові існує у світі.
Жадібність до грошей, до влади, способи досягнення цього закрили двері душі багатьох людей. На Вашу думку, чи здатна музика достукатись у такі душі?
– Це досить складна проблема. Більшість таких людей втратили свіжість, благородство людської душі. Дехто слухає музику з пляшкою пива в одній руці, а сигаретою – в іншій, і до такої душі майже не достукатись. Музика тут майже безсила творити чудеса. На щастя, музичні ключі композиторів Пахмутової, Майбороди, Матвійчика, Крутого та багатьох талановитих і самобутніх композиторів здатні пробудити цвіт душі людини.
– Справжнє диво музики – навчити людину жити у щасті. Тоді настає духовне і фізичне зцілення. Чи вірите Ви в енергетичну силу музики і пісні?
– Безперечно, вірю! Вчені світу довели лікувальний ефект музики Бетховена, Баха, Шопена, Моцарта, Чайковського. Своїм довголіттям і здоров’ю я завдячую саме музиці. Вона веселить серце, а у веселому серці поселяється щастя, добро, благородство, людяність, ніжність, додає бадьорості, піднесеності, радості жити і бажання творити. Якщо здоровий дух – бути здоровому тілу.
– З якими хоровими колективами Вам гармонійно працювалось?
– Любов’ю до української пісні, майстерністю виконання славились хорові колективи сіл Баланівки, Джулинки, міста Бершаді. З фестивалів завжди поверталися переможцями.
Галина НЕВЕЛИЧКО, громадський кореспондент.