Вивід військ був проведений за дев’ять місяців. За роки війни в Афганістані побувало 620 тисяч радянських солдатів, офіцерів, генералів і 21 тисяча робітників і службовців. У пекло війни кидали строковиків, хлопчиків, які виросли у мирний час… Дехто проходив курс навчання в учбових центрах, інших після призову направляли в Туркестанський округ для адаптації до жаркого пекла Афганістану і проходження «курсу молодого бійця».
…Радість прийшла у сім’ю 22 січня 1964 року: народився син, продовжувач роду! Назвали його Олегом (на знімку зліва). Син підростав, йшов стежкою всіх однолітків: безтурботне дитинство, шкільні роки… Навчання у середній школі поєднував із заняттями у музичній школі, опановуючи гру на акордеоні. Закінчивши 8-ий клас, вступив до Вінницького музичного училища мистецтв ім. М.Леонтовича. Батьки підтримували пристрасть юнака, його фанатичне захоплення музикою, акордеоном, подарувавши сину коштовний інструмент. Як колгоспний стипендіат, після закінчення навчання 1983 року повернувся у рідне село, отримавши призначення баяніста Джулинського будинку культури. Восени цього ж року був призваний до війська.
Призовника відправили до Туркестанського військового округу в місто Термез (Узбекистан) на кордоні з Афганістаном… Про роки служби нагадують медалі «За відвагу» та «Від афганського народу».
… Олександр Якович і Клавдія Олексіївна Мазурі, як і тисячі батьків воїнів-афганців, пройшли через усі круги пекла за два роки служби в армії сина… І ті ж два роки служби Бог, янгол-охоронець стояли за Олегом… 1985 року батьки дочекались сина зі служби.
Тоді ж він розпочав роботу художнім керівником Маньківського будинку культури.
У 1987 році відділ культури призначив Олега Олександровича директором Джулинського будинку культури. Молодий керівник із запалом взявся до роботи: проводили тематичні вечори, працювали гуртки художньої самодіяльності, ансамблі, хор. Співпрацював із колективами музичної школи, школи-інтернату, середньої школи. На сцені виступали сімейний дует Галина та Григорій Тури, тріо бандуристок, пробували свої сили гумористи, танцювальні колективи. У 2004-му створено ансамбль «Надбужанка», який об’єднав любителів української пісні. 2012 року ан - самблю присвоєне звання народного аматорського колективу української пісні.
2017-ий для Олега Олександровича – рік ювілеїв: 30-річчя роботи директором, 30-річчя шлюбу, 30-річчя дочки Людмили, яка після закінчення Тульчинського училища працює художнім керівником будинку культури. Перші кроки на сцені робить і онучка Софійка.
Олена БІЛОГРИВА, с. Джулинка.