Так склалися життєві обставини, що довелось працювати в трьох регіонах нашої колишньої держави СРСР і незалежної України. Але де б не працював, я завжди пам’ятав про присягу, а це відповідальність, дисципліна, взаємодопомога. Звичайно, в ті часи також були несумлінні співробітники, які порушували дисципліну, брали хабарі, зрадники.
Від таких швидко позбавлялися, і це були поодинокі випадки. Але тоді була міліція робітничо-селянська. Це були звичайні прості люди, які працювали не в кращих умовах, як сьогодні. Зараз же, на превеликий жаль, часто чуємо випадки про міліціонерів, племінників прокурорів, голів адміністрацій і т.п., які себе ведуть зухвало, відчуваючи безкарність.
Прикладом цього є останні події в смт. Врадіївка Миколаївської області. Звичайно, міліція – це силове багатогалузеве відомство, яке включає різноманітні служби, навчальні і наукові заклади. Основний же тягар боротьби зі злочинністю лягає на карний розшук, слідство, УБОЗ, дільничних інспекторів, ДАІ, ППС, тому у цих службах повинен здійснюватись особливий кадровий відбір.
Не всі молоді спеціалісти, приходячи на службу, готові морально працювати в нинішніх умовах.
Нерідко можна чути від їх керівників про звільнення за власним бажанням. Мабуть, не в повній мірі використовується наставництво як засіб навчання, виховання молоді досвідченими співробітниками. Хотілось би почути думку та бачення цієї проблеми з уст молодих співробітників. Одним із головних факторів, звичайно, є роль керівника, його особистий приклад у виконанні службових обов’язків. Якщо ж віє негативом, тоді виникають великі проблеми, які маємо зараз у регіонах держави.
Ми хочемо стати європейською правовою державою. Тоді потрібне корінне реформування міліції найближчим часом. Як це має відбуватися? Над цим повинні працювати спеціалісти, науковці, прислухаючись до думки практиків. На мою думку, першочергово потрібно: – проводити якісний відбір працівників за моральними, діловими, професійними якостями; – корінним чином переглянути систему критеріїв роботи; – провести значне скорочення чиновників в апаратах УМВС, МВС; – підвищення грошового утримання; – матеріально-технічне забезпечення; – підвищення авторитету та довіри міліції в населення; – своєчасне реагування на заяви та повідомлення громадян відносно злочинів та прийняття законних рішень.
Звертаюсь до вас, співробітники. Пам’ятайте: ви приймали присягу. Кожне вами прийняте неправомірне рішення – це доля людини, її здоров’я, життя, гідність, честь. Однозначно, безпощадно, згідно із законом, потрібно карати тих, хто скоїв злочини, незалежно від їх соціального статусу.
Я хотів би почути думку моїх колег, громадян, громадських організацій.
Віктор ГЕДЗ, пенсіонер МВС, ветеран, підполковник міліції.