1 вересня 2000 року наші діти із чарівної, казкової країни дитинства потрапили у велику, неймовірно цікаву країну «Королівство знань», де їх зустріли перші їхні вчителі з лагідною, материнською усмішкою на вустах: З.В. Громико, Г.М. Гончар, О.П. Гончарук, Л.Я. Черватюк, М.В. Гега.
Протягом трьох років вони вели наших дітей дорогою незвіданих знань, розкриваючи у кожній дитині особистість.
Педагоги-наставники навчали наших дітей читати, писати, логічно мислити та розуміти сенс життя. Пролетіли дуже швидко перші роки навчання у початковій школі. Із маленьких «гидких каченят» наші діти перетворились у прекрасних лебедів, які були надалі ввірені класним керівникам: В.В. Рибаку, Н.В. Лисько, О.І. Паламарчук. Перейшовши із початківців-школярів у старшокласники, наші діти ділили зі своїми класними керівниками все: радощі та тривоги, невдачі й перемоги. Педагогічний колектив на чолі з директором Г.О.
Погончиком доклав багато зусиль і здоров’я до того, щоб зі шкільних стін випустити у широкий світ випускників 2010 року, які в майбутньому будуть програмістами, фінансистами, вчителями, лікарями, підприємцями і просто хорошими людьми. Чи замислювалися ви над тим, що є головною цінністю в житті учителя? Вважаєте успішність і хороша поведінка учнів?
Звичайно, все це турбує педагога, але найважливіше для нього – подяка вихованців!
Напередодні останнього дзвоника та випуску, ми – батьки, хочемо висловити щиру подяку всім вчителям, які не тільки вчили наших дітей, але й виховували в них особистість. Які б прекрасні підручники не видавалися, які б чудові програми не розроблялися, справжнім провідником до струн душі дитини завжди буде вчитель.
Сьогодні вже недостатньо тільки повторення програмного матеріалу підручника, щоб дійсно стати освіченою людиною, навчитись мислити самостійно, а також аналізувати ту чи іншу ситуацію та приймати відповідальне рішення. Адже кожна людина мріє про самовдосконалення.
Але не кожен з мрійників готовий докласти до цього свої зусилля. Очевидно, що від педагога багато в чому залежить майбутнє його підопічного.
Почуття гумору, підтримка, участь, порада – ось те, що, крім професійних навичок, визначає справжнього вчителя. Однією з найкреативніших порад, яку отримали від вчителів у школі наші діти, була пропозиція скласти портфоліо. Це стало важливим та вагомим шкільним досвідом, систематизувало навчання і принесло величезне задоволення. Спільна праця педагогів та школярів створювала в шкільній аудиторії атмосферу навчання, ділового спілкування, творчості й успіху. Ще в минулому столітті відомий гарвардський психолог-теоретик Гордон Олпорт підкреслював унікальність людської особистості і важливість усвідомлення власних цілей, очікувань та переваг. З практичної точки зору, портфоліо допоможе випускникам не тільки у виборі профілю, а й в подальшому – у виборі навчального закладу. Воно дає їм можливість краще усвідомити, ким вони є, їхні особливості, якості, надії на майбутнє.
Напередодні зовнішнього тестування вони будуть переглядати портфоліо, аби ще раз переконатися у своїх силах та досягненнях. Портфоліо стане чудовим доповненням до результатів зовнішнього тестування при вступі.
Сьогодні вони докладають багато зусиль, аби поповнювати його своїми працями, статтями, новими досягненнями. Переглядаючи «папку досягнень», випускники завжди будуть згадувати вас, любі вчителі, і віддавати данину вашій мудрості. Адже ми знаємо, що коли прийде час, вони завжди зможуть з гордістю презентувати кожному «журнал свого успіху». Цей успіх сьогодні ми хочемо розділити зі своїми вчителями. Подякувати вам – таким неординарним, небайдужим, творчим, вимогливим та уважним, і побажати вам добра, мудрості та любові.
Від імені батьків випускників 2010 року Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Людмила ТЕРТУС, Тетяна КОРПАЛО, Галина КРУК.