– А щодо учнів, у яких погіршується стан здоров'я і важче вчитись, як їм домогтись успіхів у навчанні за допомогою дієти? Це можливо?
– Звісно, можливо. Це дуже цікава і необхідна тема для сучасного життя школярів. Учені-медики розробили дієти, які поліпшують пам'ять (салати з моркви), запам'ятовуванні багато цифр допоможе ананасовий сік, волоські горіхи – підвищити увагу допоможуть у складанні екзаменів, вживання кмину буквально сприяє народженню геніальних думок (пити як чай вранці і ввечері), лимон освіжає думки, допомагає сприймати інформацію, банани нейтралізують негативні емоції та ін. А от для дитячого організму шкідливі солодкі газовані напої, шоколадні батончики, чіпси... Щоб правильно оздоровити дітей влітку дуже добре б провести спільні збори: вчителі-батьки-діти – "З любов'ю і турботою до дітей". На них запросити місцевих і районних лікарів поділитися порадами. Допоможімо дітям долати труднощі. Це покликана зробити кожна сім'я, яка має дітей.
– У народі кажуть, що професія медсестри наймилосердніша. І це Ви довели на практиці. У селі вас люблять за високий професіоналізм, за теплу посмішку, за чуйне і толерантне ставлення до пацієнтів. Ви нікому не відмовили надати сестринську допомогу на дому. І все це робите легко, щиро, від душі, з любов'ю. А Ви мати, маєте власний будинок, город, сім'ю. Як Вам вдається це поєднати?
– Я дуже люблю свою професію. Завдячую всім викладачам Бершадського медичного училища, які дали глибокі знання, проводили досить відповідально практику. Це забезпечує успіх у роботі.
– Ваша сім'я медиків. Чоловік Федір Омелянович Окаєвич – лікар загальної практики сімейної медицини, дочка Олена – студентка 2-го курсу Вінницького медуніверситету, син Саша – дев'ятикласник. А син продовжить справу батьків?
– У сина ще не сформовані уподобання, але потяг до медицини вже відчувається. Ми були б раді, щоб діти піклувались за здоров'я людей.
– Міністерство охорони здоров'я проводить реформування в системі охорони здоров'я, а як з реформами медсестринства?
– Медсестри бажають брати участь у реформуванні охорони здоров'я, але до них не дослуховуються. Єдиний крок, що був здійснений, – це розпочалася підготовка бакалаврів у медичних коледжах. Професія "медсестра-бакалавр" розширює можливості роботи. Думаю, що реформа медсестринства відбудеться, бо цього вимагає життя.
Галина НЕВЕЛИЧКО,
громадський кореспондент.
с.
Баланівка.