За роки, що минули, людство пройшло складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’я - заний із використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо оцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили.
Нині в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, на обліку перебувають 240 громадян відповідно до Закону України «По статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З них – 103 ліквідатори аварії Чорнобильської катастрофи.
З нагоди Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до спільного розпорядження голів райдержадміністрації та райради призначено одноразову матеріальну допомогу 6 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС по 300 грн. та дружинам померлих – по 1050 грн. На медичне забезпечення з обласного та районного бюджетів у 2017 році виділено 95700 грн.
Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з них не дожили до теперішніх днів задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. У 2017 році відійшли за обрій життя 5 наших земляків: О.С. Горошнюк із Тернівки, С.М. Ступак із Флорино, А.Ф. Зарічанський із Осіївки, В.С. Орлов із Усті, В.М. Вільчинський із Бершаді.
Вшановуємо всіх тих, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький вам уклін за мужність і героїзм, за силу духу, виявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом. Щиро бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя і шани вдячних поколінь!
Людмила ГАВРИЛИШИНА, начальник управління соціальної і молодіжної політики райдержадміністрації.