На знімку: у бібліотеці коледжу.
– На проект рішення Вінницької облради «Про припинення функціонування Бершадського медичного коледжу шляхом приєднання до Вінницького медичного коледжу ім. академіка Д.К. Заболотного» на офіційному сайті ради ми натрапили випадково, – розповідає голова профкому закладу Ольга Петровська. – І одразу забили на сполох. Колектив занепокоївся можливою реорганізацією (а фактично закриттям) коледжу. І з того часу постійно слідкуємо за інформацією, яка з’являється в Інтернеті з цього приводу. Більше того, провели загальні збори трудового колективу, на яких сформували ініціативну групу, яка мала займатися офіційними зверненнями у різні інстанції з проханнями зберегти заклад у статусі коледжу. Найактивніші члени групи – методист Алла Цісар, викладачі Наталія Підлубна, Наталія Майданевич, Юлія Сидорук, Тетяна Сільчук, Ніна Німчук. Звернулися і до обласної, і до районних рад тих районів, звідки у нас навчаються студенти (їх дев’ять). Зустрічалися з головою РДА Іваном Стефанцовим, головою районної ради Михайлом Бурлакою, міським головою Михайлом Кольченком, тісно співпрацювали з депутатами обласної ради.
Питання про Бершадський медичний коледж мала розглянути сесія обласної ради 20 грудня. А 18 грудня на засіданні президії ради воно було зняте з порядку денного сесії. Представники коледжу також були на тому засіданні. За рішенням профспілкового комітету відбулися збори трудового колективу, на яких більшістю голосів оголосили недовіру керівникові закладу.
Аналізуючи ситуацію, не можемо не звернути увагу на ряд факторів, які й спонукали до підготовки проекту рішення облради.
У жовтні 2014 року в коледжі навчався 431 студент, із них на державній формі – 209, за контрактом – 222. А вже у жовтні 2017-го кількість студентів зменшилася на 169 осіб і становила 272 (206 – на державній формі, 66 – контрактники).
Порівняймо: в аналогічних коледжах у Могилеві-Подільському цьогоріч навчаються 467, Гайсині – 426 студентів.
Саме від кількості контрактників і від вартості навчання залежать надходження до спеціального фонду закладу. З нього фінансуються видатки на зарплату працівників, оплата комунальних послуг, електроносіїв і т.д.
У 2017-му вартість навчання в коледжі була найнижчою серед усіх п’яти аналогічних закладів області.
Саме зменшення кількості студентів, низький рівень власних надходжень, необхідність постійного виділення додаткових фінансових ресурсів із обласного бюджету, низькі результати фінансовогосподарської діяльності закладу призвели до нинішньої ситуації.
Бершадський медичний коледж – об’єкт спільної власності територіальних громад області, управління яким здійснює Вінницька обласна рада.
Керівництво району, колектив коледжу вважають, що існуючі проблеми у діяльності закладу можна розв’я зати.
Для його подальшого повноцінного функціонування керівнику, колективу треба активно та наполегливо працювати над збільшенням кількості вступників, якістю надання освітніх послуг.
Час покаже, що буде далі, але поки що коледж продовжує працювати у своєму звичному статусі з чинною ліцензією на відповідну акредитацію закладу до 2027 року.
Тетяна БОНДАР.