Із 1930-го школа стає семирічною. Першим директором початкової школи став Михайло Лукич Лондкевич, потім – Андрій Макарович Візнюк. Заклад працював у дві зміни.
1938-1939 роки були особливими: у селі відкрито десятирічку.
У роки Другої світової війни 25 випускників пішли на фронт захищати рідну землю.
1967-го звели нове двоповерхове приміщення, в якому до сьогодні навчаються 300 учнів. У 1982 році за досягнуті успіхи у навчально-виховній роботі школі присвоєно звання «Зразкова», у 1979-му вона занесена на обласну Дошку пошани, у два наступні заносилася на районну.
Останнє десятиліття увінчалося багатьма здобутками. Адміністрація закладу двічі презентувала на Міжнародній освітній виставці проекти щодо впровадження та формування ключових умінь педагогічного та учнівського колективів через запровадження інноваційних технологій у нав - чально-виховний процес.
Заклад працює за інноваційними проектними програмами розвитку та виховання учнів: «Інтелектуал», «Нат - хнен ня», «Гармонія», «Лідер», враховуючи обдарованість учнів.
Школа пишається учасниками та переможцями ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН,конкурсів імені Т. Шевченка, П. Яцика, численних творчих естафет і починань.
У закладі, чи не найпершому в районі, запровадили інклюзивну освіту та передові технології. Якраз на ювілей держава презентувала школі нову котельню – тепер навчатимемось у затишку та теплі.
50 років, здається, – це так багато, адже вже можна підбити підсумки щодо діяльності установи. Так, у нас багато звершень, але ще більше творчих планів і нових починань. Ми зробимо школу рідною домівкою для учнів, досягнемо того, щоб гордо заявити: «Баланівська ЗОШ – новітня, сучасна, перспективна школа!».
Колектив Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.