Fridge magnet wooden gears

Лісова сертифікація поліпшує імідж України, лісового господарства і ДП «Бершадський лісгосп»

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Лютого 2017, 19:39

Лісова сертифікація – це оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам, стандартам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Лісовим кодексом України передбачено, що лісова сертифікація є невід’ємною складовою організації лісового господарства держави. Це «м’який» економічний інструмент, що покращує лісоуправління.

На 1 січня 2015 року площа сертифікованих лісів в Україні сягнула 2,787 млн. га, що складає 26,8% лісового фонду країни. Усі сертифіковані ліси перебувають у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств.

У нашій області сертифікованим є ДП «Крижопільський лісгосп». Процес сертифікації в Бершадському лісгоспі розпочався півтора року тому.

Уже проведено сертифікаційну оцінку Бершадського, Сумівського, Ободівського, Цибулівського лісництв. Це колосальна робота по формуванню найповнішої бази даних про наші ліси. Ми отримуємо розпорошену за різними джерелами інформацію про ліси держлісгоспу від наукових закладів, природоохоронних організацій, учнівських лісництв.

Так, уже виділено ділянки особливо цінних лісів, які мають найбільший вплив на дов кілля, на збереження рослинного і тваринного світу.

FSC розробила критерії екологічно збалансованого і відповідального ведення лісового господарства, що забезпечує заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції при одночасному збереженні біорізноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів, визначила міжнародну схему маркування для продукції деревообробки, яку вимагає більшість великих організацій-покупців у Північній Америці та Європі. Позначення відповідального ведення лісового господарства (логотип) FSC на товарі зображується у вигляді «дерева з галочкою». Воно є товарним знаком, який зареєстровано в багатьох країнах світу. Якщо раніше при укладанні контрактів на постачання лісопродукції покупців цікавили якість, строки постачання та ціна, то тепер додається ще й вимога екологічної сертифікації.

Сертифікація зобов’язує і лісівників, і територіальні громади відповідально ставитися до лісів. Відповідно до міжнародних норм громадськість має широко залучатися до господарювання у лісі. Одне з положень щодо сертифікації лісгоспів передбачає інформування людей про методи господарювання.

Правду кажучи, в процесі лісогосподарської діяльності між лісівниками і жителями громад виникають непорозуміння, а то і конфлікти. Наприклад, є певні обмеження, визначені діючою законодавчою базою, а громади сприймають їх як заборону і вважають, що їхні права обмежують.

Тому тісна співпраця громад і лісогосподарських підприємств у процесі сертифікації лісів має розставити всі крапки над «і». Всі проблемні питання користування лісом і деревиною ми обговорили з сільськими громадами Бершадського і Тростянецького районів.

Таке зацікавлене обговорення дало змогу виділити насущні потреби людей у користуванні лісом. Облаштовано місця відпочинку, виділено лісові масиви, де місцеве населення найчастіше збирає гриби та ягоди. Особливу увагу приділено захисним лісам і тим місцям, де є витоки джерел чи водні об’єкти.

Убершадських лісівників взагалі ніколи не виникало проблем із залученням жителів районів до участі у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках».

Нашими однодумцями в питаннях збільшення лісистості завжди є перші керівники районів, керівники освітянських закладів, лідери громадської думки, педколективи, учні шкіл та члени учнівських лісництв, ветерани лісового господарства. Адже наше спільне першочергове завдання – створення лісів. Так, наприклад, за 2006-2016 роки на землях держ лісфонду створено 955 га лісів, а на землях, не придатних для сільгоспвикористання, – 337 га.

У цьому нам також допомагають місцеві жителі. У роботі лісівників таємниць немає.

А люди мають право знати справжній стан справ у лісах.

Але лісогосподарська діяльність специфічна. Тому в процесі сертифікації і запрошуємо людей грамотно вникати у цю лісогосподарську специфіку, щоб не було непорозумінь, конфліктів. А ми у свою чергу роз’яснюємо кожен лісівничий крок.

У цих умовах надзвичайно важливою є співпраця лісівників і органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування в питаннях заліснення. Процес сертифікації відбувається відкрито та прозоро через постійне інформування.

Як бачимо, лісова сертифікація економічно, екологічно і соціально забезпечує збалансоване ведення лісового господарства.

Екологічно збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства дозволяє нам проводити заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції при одночасному збереженні біотичного різноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів.

Соціально орієнтоване ведення лісового господарства сприяє зростанню добробуту місцевого населення і суспільства в цілому, а також стимулює місцеве населення зберігати лісові ресурси.

Економічно життєздатне використання лісових ресурсів означає, що лісове господарство і лісокористування організовані й управляються таким чином, щоб бути прибутковими, проте не за рахунок виснаження лісових ресурсів і природних екосистем.

Проводячи сертифікацію, ми отримали значно більші надходження від реалізації та переробки деревини, ведення мисливського господарства, побічного користування, реалізації декоративних вічнозелених рослин. Вирощено стандартного посадкового матеріалу 1 млн. 277 тис. шт.

Влаштовано 129 км мінералізованих смуг. Доглянуто 157 км смуг. Проведено боротьбу зі шкідниками та хворобами лісу на площі 305 га.

Торік реалізовано продукції на одного штатного працівника на суму 372411 грн. (127% до 2015 р.) Рентабельність діяльності підприємства – 16,1%.

Постійно проходить технічне переозброєння виробництва, впроваджуються сучасні методи ведення лісового господарства. ДП «Бершадський лісгосп» за 2016 рік отримало 7 млн. 85 тис. грн. чистого прибутку. В розвиток матеріально-технічної бази вкладено 2 млн. 650 тис. грн. капітальних інвестицій. Сплачено 15 млн. 160 тис. грн. податків до державного бюджету, 3 млн. 532 тис. грн. – до місцевого.

Єдиного соціального внеску перераховано 2 млн. 850 тис.грн. Працівники підприємства отримують достойну середньомісячну заробітну плату, яка зросла порівняно з 2015-им на 158,3%.

Безперечно, проведення сертифікації лісів має позитивний вплив на навколишнє середовище, управління лісовим господарством, поліпшує імідж держави України, лісового господарства в цілому і Бершадського держлісгоспу, зокрема в очах західноєвропейських споживачів, полегшує реалізацію сировини, товарів на більш дорогих ринках збуту. Адже сертифікація дозволяє споживачеві лісової продукції робити вибір між, хоч і більш дорогим, але сертифікованим товаром із екологічно грамотно використаних лісів, і не сертифікованим товаром.

Причому, ми проводимо сертифікацію не лише лісових ділянок і круглих лісоматеріалів, а й усього технологічного ланцюжка: від «пня», включаючи транспортування, розпилювання та переробку лісової продукції, до магазину чи іншого пункту реалізації кінцевого виробу. Сертифікація може охоплювати практично всі продукти лісокористування і лісопереробки – від колод до паперу та меблів.

Як бачимо, лісова сертифікація включає дві складові: систему ведення лісового господарства і систему постачання продукції. Якщо перша складова безпосередньо стосується лісових господарств, то друга – деревообробних і лісоторгівельних підприємств, які використовують деревину з сертифікованих лісів.

Проводячи лісову сертифікацію ДП «Бершадський лісгосп» за схемою FSC, ми забезпечуємо відкритість як усього процесу сертифікації лісів, так і всієї нашої лісогосподарської діяльності. Тому запрошуємо всі зацікавлені сторони до участі в процесах аудиту і підготовки управлінських рішень.

Микола КРАСНЄЄВ, директор ДП «Бершадський лісгосп».


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Дзісь Микола Петрович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 04.02.44.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Лісова сертифікація поліпшує імідж України, лісового господарства і ДП «Бершадський лісгосп» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення