Обговорювалися питання про призначення Миколи Поліщука на посаду директора Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, діяльність комунального підприємства «Маяк», виділення земельної ділянки для громадського пасовища та інше.
Сільський голова Сергій Козійчук проінформував про свою діяльність за звітний період. Було заслухано звіт дільничного інспектора поліції Володимира Маршука щодо дотримання громадського правопорядку на території села. Обговорювалася на зібранні і сума місцевих зборів на засадах добровільного самооподаткування.
Великий резонанс викликало питання щодо призначення Миколи Поліщука на посаду директора місцевої школи. Члени ініціативної групи виступили на підтримку Тетяни Соколюк, яка, перебуваючи на посаді директора 5 років у період роботи свого попередника сільським головою, привела школу до належного вигляду, згуртувавши учнівський, батьківський та педагогічний колективи. І, звичайно, жителі села хотіли б мати такого директора і надалі. Але наказом по відділу освіти М.Ю. Полішука, відповідно до чинного законодавства, було повернуто на попереднє місце роботи без врахування думки жителів громади. Це і викликало соціальну напругу. З цього питання виїжджав на місце події голова райдержадміністрації, з акцією протесту активісти були присутні на сесії райради, проводилися зустрічі з керівниками району.
На підтримку Тетяни Соколюк виступили представники батьківського комітету та колеги. Висунуто пропозицію щодо висловлення недовіри М.Ю. Поліщуку.
Багато невдоволених емоцій викликав звіт директора комунального підприємства «Маяк» Володимира Швеця.
Це підприємство було створено у 2014 році рішенням сесії сільської ради та займалося риборозведенням, маючи у користуванні 40 га ставків.
Жителі села наголошували на заборгованості по несплаті податків, які мали б надійти до сільського бюджету. На підтвердження виступив і Валерій Ткачук, який сказав, що, починаючи з 1 січня 2014 року розроблено і діє законодавство щодо встановлення нормативної грошової оцінки земельних і водних об’єктів.
Надходження від орендної плати за використання комунальних об’єктів стовідсотково мають залишатися у бюджеті територіальної громади.
Тобто громада зазнала великих втрат. Звіт директора КП «Маяк» визнано незадовільним.
Обговорювалося питання про право власності на гідроспоруди поблизу водойм, які будувалися людьми без використання техніки, на трудодні, і мають перебувати у власності громади.
Мова йшла і про виділення земельної ділянки під громадське пасовище у межах села.
Багато питань у територіальних громадах можна було б вирішувати самостійно, якби було створено територіальну громаду – суб’єкт публічного права. Саме вона матиме юридичну силу для звернень до суду. На цьому неодноразово наголошував голова райдержадміністрації Іван Стефанцов під час попередніх виїздів до громади. Про методику створення такої громади інформував юрист Сергій Рижавський. Він відзначив, що процес створення громади – суб’єкта публічного права розпочато у Флорино, де працювала ініціативна група, проведено загальні збори громадян, на яких затверджено статут громади. Ініціативну групу створено і у Великокиріївській громаді (голова – Микола Рибак), яка вивчатиме механізми утворення та напрацьовуватиме пропозиції до статуту протягом 20 днів. Статут буде винесено на загальні збори громади для обговорення і затвердження.
Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА.
(Детальніше – на офіційному сайті райдержадміністрації).