Довго ми, власники корів, обговорювали питання пасовища й цін на молоко, потім вирішили скликати збори, зрештою, які й відбулися.
Тринадцятого червня зібрали схід села, на якому вирішували три основні питання: перше – децентралізація влади, друга – низька закупівельна ціна на молоко, третє – різне (наболіле, накипіле). По першому питанню виступив Джулинський сільський голова П.В. Швець. Обговорювали жваво і мирно, одноголосно ухвалили рішення приєднати до нашої громади ще дві.
По другому питанню виступали жителі села, давали пропозиції, шукали оптимальні шляхи, вирішували, що робити далі. Була пропозиція створити кооператив, а також не здати ані літра молока, поки не підвищать ціни, або ж просити фермерське господарство купувати у нас молоко за вищою ціною. Пропонувалося і написання колективного звернення до Кабінету Міністрів України, аби уповноважені високопосадовці переглянули закупівельну ціну – дай Бог, підвищили її.
У нашому селі чотири молокоприймальні пункти, курсують п’ять молоковозів, але ціна у всіх однакова – 2,60 грн. за літр. Цікавилась, чому така низька ціна. Мотивують тим, що немає збуту, але, видно, їхня продукція в ціні не впала, а навпаки–здорожчала, і навіть набагато. Піти в магазин купити сиру чи масла шматочок… А де написано, що воно виготовлено з нашої дешевої сировини? У нас молоко другого ґатунку, тому що ми доїмо своїх корів руками, але чому всі хочуть масла селянського? Чому?
Дорога редакціє газети «Бершадський край»! Ми знаємо, що ваше видання для людей і про людей. Просимо висвітлити нашу проблему і звернутися до наших депутатів, до міністрів аграрної політики, аби ті переглянули закупівельну ціну на молоко і збільшили її, тому що люди почнуть вирізати, продавати худобу, а ми знаємо, що більш як 70 відсотків продукції виробляють селяни від своїх Лисок, Грушок, Булочок… Можливо, прочитають вашу газету жителі інших сіл Бершадського району і теж долучаться до написання колективних звернень до влади, адже ми її обирали, щоб вона про людей дбала. 22 вересня 2013 року була затверджена ціна 2,20 грн. за літр молока. Відтоді вона не переглядалась, а час іде, все дорожчає: і макуха, і солома, і сіно, а ще потрібно ж скосити, привезти, зорати...
Усі розуміють, що наша країна зараз переживає скрутні часи, ми також переймаємося цими питаннями. З іншого боку, всі знають: селяни будуть мовчати і збувати продукцію в міру своїх можливостей. Але, шановні, досить, набридло. Люди добрі! Давайте щось робити. Може, хтось знає дієвіший план, як добитись належної плати за наш нелегкий труд?!
Від імені жителів села Джулинки Ніна ДРАЧЕНКО.