Коли готувався цей матеріал, більше як на 58 тисячах гектарів, було закрито вологу, на площі близько 20 тисяч гектарів проведено передпосівну культивацію.
Ярих зернових культур, згідно з розрахунками, буде посіяно 30453 гектари, з них 21092 гектари – у сільськогосподарських підприємствах.
Технічні культури вирощуватимуться на 22841 гектарі, з них на 1180 – цукрові буряки, на 9130 – соняшник, на 6528 – соя.
Господарствам у цьому році не рекомендовано зменшувати площі посіву: кукурудзи – не менше 23 відсотків, цукрових буряків – не менше 3, гороху, гречки, овочів (з врахуванням картоплі) не зменшувати теж.
Насінням ярих культур ра - йон забезпечений на 98 відсотків, насіння кукурудзи, зокрема, є ще і для реалізації.
Закупівля насіння соняшнику триває, цукрових буряків – буде придбано на цукрових заводах.
Із засобами хімізації на весняні польові роботи проблем не буде теж. Мінеральних побрив уже заготовлено 6150 тонн, тобто повністю забезпечено у них потребу.
Щоб вкластися в агротехнічні строки, на полях будуть працювати 345 тракторів, 200 сівалок із добовою продуктивністю 6600 гектарів. Так що при оптимальних погодних умовах та високій організації праці можна буде виконати всі роботи за три дні. Тим більше, що пальним і мастилами господарства забезпечені, техніка підготовлена повністю.
Щодо фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств на період весняних польових робіт, то загальна потреба в коштах – 204,8 мільйона гривень – це по 2957 гривень на гектар. 181,7 мільйона гривень від цієї суми буде використано з власних коштів підприємств, 13,7 мільйона гривень планується залучити з банківських кредитів і 9,4 мільйона гривень – з комерційних. Тож у цілому є всі підстави для того, щоб з комплексом весняних польових робіт вкластися у найкращі агротехнічні строки.