– Демографічна ситуація складна, – констатує Кидрасівський сільський голова Валерій Беник, – адже смертність перевищує народжуваність більше, ніж у два рази. На сьогодні у місцевій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів навчаються 22 учні, дитячий садочок відвідують 16 малят. У селі є будинок культури, бібліотека, ФАП, поштове відділення та інші заклади, необхідні для життєдіяльності територіальної громади. На території сільської ради діють три фермерські господарства, однак не всім є робота, навіть сезонна. Проте хто хоче, той знаходить собі заняття: утримує худобу, займається господарством, виготовляє віники тощо. Словом, хто не лінується, той має на хліб.
Коли мова зайшла про зайнятість сільського населення, Валерій Іванович зазначив: люди старшого покоління добре знають ціну копійки, куска хліба, вони, можливо, не мають відповідної освіти, але пройшли хорошу школу життя. Молодим треба брати з них приклад, навчатися відповідальності.
Валерій Беник сільським головою працює друге скликання. Ще коли починав головувати, поставив собі за мету налагодити партнерські стосунки з всіма керівниками місцевих закладів, фермерських господарств, адже проблемні питання територіальної громади можна вирішити лише спільними зусиллями за участю всіх небайдужих громадян. Тож завдяки співпраці протягом останнього часу спромоглися за рахунок спонсорів замінити вхідні двері і вікна на ФАПі, двоє дверей і два вікна у школі, а також виконати інші роботи.
У Кидрасівці протяжність вулиць складає понад десять кілометрів. За словами Валерія Івановича, в селі встановлено 96 світлоточок, тобто вуличне освітлення облаштовано на 85-90%. Санітарна очистка населеного пункту проводиться, а от на ремонт доріг коштів не вистачає.
У полі зорі сільського голови, виконкому – широке коло питань, в тому числі і соціальний захист людей. Наприклад, у селі мешкають чотири багатодітні сім’ї. Згідно з прийнятим відповідним рішенням батьки у таких сім’ях сплачують лише 50% вартості харчування дітей у дитсадку. За сприяння фермерів дітлахи отримують новорічні подарунки. Вручаються подарунки, канцелярські набори учням і на перше вересня.
Валерій Беник переконаний: за нинішніх умов працювати непросто, сільський голова має бути і дипломатом, і психологом, і педагогом, і господарником. Керівник територіальної громади має поєднувати в собі багато інших якостей. Люди з усіма проблемами звертаються у сільську раду, і всім потрібно надати допомогу.
– Наша територіальна громада – одна з найменших у районі, – говорить Валерій Іванович. – Однак я зробив аналіз, і з’ясувалося, що сільська рада щороку видає 800900 довідок.
До обрання сільським головою Валерій Беник, який у свій час закінчив Гайворонський машинобудівний технікум, спочатку працював механіком по ремонту сільськогосподарської техніки у місцевому колгоспі, потім бригадиром тракторної бригади. На нинішній посаді – вже майже дев’ять років.
Увесь цей час він з людьми, у вирі життя, прагне робити все для поліпшення добробуту односельчан.
– Нині всі ми хочемо, щоб в Україні були мир і спокій, – каже Валерій Іванович. – Жителі нашої територіальної громади теж долучаються до підтримки армії. Ми вже чотири рази організовували збір продуктів для учасників АТО, збираємо й кошти. Тож хочу подякувати всім односельцям, без винятку, за підтримку і розуміння, за участь у вирішенні проблем територіальної громади, за небайдужість.
Днями Валерій Беник відзначатиме гарний ювілей.
Щиро бажаємо ювіляру міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпної енергії, успіхів у роботі на благо громади, радості у житті і шани від людей.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.