Але останнім часом тут дещо почало змінюватися. Зокрема, почали облаштовувати будиночок, проводити інші роботи.
Декому видалося це підозрілим, мовляв, за цим криються якісь бізнесові підпільні інтереси. Прозвучало навіть, що нібито хтось там облаштовує собі сауну, тут буде також «кабак» і т.д. І на якій підставі, мовляв, вирізуються дерева?
Тому було вирішено це питання винести на розширене засідання виконкому. Вислухавши претензії представників групи громадян, колишній сільський голова Василь Нікітчук конкретно і детально роз’яснив ситуацію, розставивши всі крапки над «і». Правда, декому це видалося недостатнім, тож і сільський голова Сергій Рожкевич, і згаданий його попередник, і підприємець Олександр Гончарук, і керівник місцевого товариства Віктор Гасло та інші терпляче пояснювати суть проблеми.
Все це – протягом півтори години, які пролетіли дуже швидко. Зрештою, все закінчилося тим, з чого почалося.
Ініціатори окультурення парку висловили вдячність активістам за підняту проблему і розуміння.
Не вдаваючись у деталі, пошлемося на виступ Василя Нікітчука. Ще десять років тому під час його головування було започатковано проект «І оживе село, і спуститься на нього благодать». Цей проект знайшов відповідну підтримку в різних структурах, у тому числі на найвищому рівні.
Якщо коротко, то мова йшла про розвиток зеленого туризму, а основою мав стати парк Анталька. Для того, щоб обгрунтувати проект, Василь Іванович разом з іншими небайдужими людьми (до речі, серед них був і автор цих рядків) побували в різних архівах, віднаходили унікальні матеріали з історії рідного краю. А скільки разів доводилося бувати в обласних установах!
Задум чудовий – використавши можливості парку, окультурити його, створити тут спортивно-оздоровчий комплекс. Дещо із запланованого вже вдалося зробити, зокрема, завершено реконструкцію будиночка, відновлено лінію електропередач, частково зачищено територію, виготовлено проектнотехнічну документацію для оренди земельної ділянки площею 0,10 га для обслуговування будиночка. Зараз виготовляються урни для сміття, закуповуються ліхтарі і т.д.
А ще ж треба подбати про міст, а також про місце для причалювання катамаранів та човнів. Планується спорудження бесідок, облаштування куточків парку для закоханих і т.д. Готуються паспорт на парк та інвентаризація дерев.
Все це – в рамках законодавства. Але декому видалося, що в реалізації цього проекту криються зловживання, тож ці сумніви вилилися у ряд запитань, на які були дані чіткі відповіді. До розмови долучилися заступник голови райради Василь Бондаренко, начальник земельного відділу Валерій Ткачук, директор Флоринської ЗОШ Василь Усатюк та інші.
Було створено відповідну комісію, яка стежитиме за дотриманням законів у реалізації проекту. До її складу увійшли і представники громадськості, які підняли це питання. Усі зійшлися на необхідності продовження благоустрою парку, це постійно контролюватиме згадана комісія. Весною на території парку заплановано провести суботник.
Віриться, що все задумане тут удасться втілити в життя.
Адже Флоринська громада – одна із найбільш потужних не тільки в районі та області, а й в Україні.
Федір ШЕВЧУК, с. Флорине.