Про проблеми та зміни, які швидко наближаються, шляхи виходу із ситуації, яка склалася у спиртовій галузі та на місцевому підприємстві, спілкувалися з керівником Бершадського МПД ДП «Укрспирт» Сергієм Стешенком, заступником керівника з технічних питань Олександром Попсуєнком, головою профспілкового комітету Миколою Круковським та старшим технологом Дмитром Маковчуком.
Після кількарічного простою, навесні цього року, підприємство нарешті запрацювало. Люди знову отримали робочі місця та зарплатню, яка сьогодні одна з найвищих в районі та складає в середньому більше 3500 гривень у місяць. Команда фахівців, яка зібралася на підприємстві, добре налагодила роботу, а керівний склад – організацію всього колективу, який нараховує більше 130 чоловік.
Активна та наполеглива робота, яка закипіла на заводі, почала приносити свої плоди – виробництво дає надприбуток, а до державного бюджету відраховуються колосальні податки. Але… Великі кошти йдуть на Київ, а у бюджет району потрапляють крихти, хоча коли підприємство було самостійною одиницею, все було навпаки.
Керівники підприємства зверталися у профільні установи країни з питанням про повернення спиртозаводу статусу самостійної виробничої одиниці, яким він був раніше. Але все марно.
У зв’язку зі складною ситуацією в Україні та зміною влади, кадровою політикою у міністерствах та рядом проблем, з якими сьогодні важко розібратися, завод знову частково зупинився. Відбувається реорганізація ДП «Укрспирт» у Києві. Прем’єр-міністр підняв питання про приватизацію згаданого сектору економіки.
Олександр Попсуєнко, заступник керівника з технічних питань: – Зараз робити приватизацію на підприємстві небезпечно, важко та проблематично.
Ситуація у країні настільки складна, що завод просто може потрапити до рук недобросовісного власника і буде просто порізаний на металолом. На жаль, у нашій країні таких прикладів достатньо.
Керівний склад та весь наш колектив не підтримують будь-яких рішень про приватизацію. Ще не відомо, які будуть результати всіх реорганізацій, але вже сьогодні люди хочуть відстояти своє право.
Адже до кого, як не до них, працівників галузі, спеціалістів цієї сфери, варто дослухатися у здійсненні цих серйозних кроків.
Микола Круковський, голова профкому: – Нещодавно ми з керівником підприємства побували на зібранні спиртовиків у Львові, де були присутні представники 36 (з 39) підприємств спиртової галузі, Захід був організований під егідою об’єднаної профспілки ДП «Укрспирт». Основними питаннями були недопущення приватизації галузі та збереження на цьому етапі державного підприємства.
Сьогодні рахунки нашого підприємства заблоковано. Не маємо повного доступу до фінансів, відтак працівники вже другий місяць не отримують заробітної плати, не закуповується сировина та інше. Не варто робити поспішних кроків, адже наслідки таких дій будуть безповоротними та нічим хорошим для спиртової галузі не обернуться, а в результаті і для всієї України.
Адже спирт сьогодні застосовується у всіх сферах виробництва та нашого життя.
Тетяна БОНДАР.
З протестними акціями виступають працівники більшості підприємств спиртової галузі.
Схожу акцію протесту проти приватизації провели 19 грудня і працівники Бершадського МПД.