Вироблено та реалізовано м’яса 8729 тонн, молока – 7170 тонн. У стогектарному обчисленні це становить: молока – 121, м’яса – 147 центнерів.
За вісім місяців 2014 року у сільськогосподарських підприємствах району зросла продуктивність худоби. Середньодобові прирости на її вирощуванні і відгодівлі становлять: по ВРХ – 562 грами, або на 63 грами зросли, свиней – 444 грами і теж стали на 74 грами вищими. Середній надій молока від корови збільшився на 236 кілограмів.
Продуктивність зростає в основному за рахунок впровадження передових методів годівлі та утримання худоби, нових технологій її вирощування.
Основним виробником м’яса у районному масштабі залишається птахокомбінат «Бершадський», який займає у структурі його виробництва 84 відсотки. Навіть незважаючи на нинішню цінову політику, це підприємство нарощує темпи виробництва.
Позитивні зміни за вісім місяців нинішнього року сталися у галузі молочного скотарства. За цей період в середньому від корови по району було надоєно по 3625 кілограмів молока. А у таких сільськогосподарських підприємствах, як ТОВ «Устя» – по 5181, Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» – по 4565, ТОВ «Світанок-Агросвіт» – по 3903, ТОВ «Осіївське» – по 3885 кілограмів.
Покращилися показники ведення молочного скотарства також у ТОВ «Агрофірма «Джулинка», ПП «Промінь», ПСП «Тетяна», ПП «Обрій», де надій молока від корови збільшився на 1012-276 кілограмів.
Важливу роль у збільшенні виробництва продукції тваринництва відіграє чисельність поголів’я худоби та птиці. Серед господарств району з місяця у місяць вдається підтримувати цю тенденцію тваринникам ТОВ «Устя», Агрофірми «Джулинка», Берщадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП». А основним резервом нарощування чисельності поголів’я худоби є його відтворення і збереження. Тому спеціалістам сільськогосподарських підприємств потрібно максимально приділяти цьому увагу.
Нині закінчується період літньо-табірного утримання худоби, забезпечення галузі повноцінними кормами. Станом на 1 вересня сінажу було вже заготовлено 112 відсотків до потреби, або по 5,5 тонни в розрахунку на одну корову, закінчується заготівля силосу, якого теж у розрахунку на одну корову було вже заготовлено по 14,3 тонни. Відмінною очікується зимівля худоби у ТОВ «Осіївське», ТОВ «Устя», ПСП «Тетяна», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ПП «Обрій», де кормів заготовлено значно більше від потреби.
І все ж вже від сьогодні спеціалістам усіх сільськогосподарських підприємств необхідно у повному обсязі здійснити зоотехнічні заходи по переведенню галузі на зимово-стійловий період. Адже зимівля завжди вважалася дуже відповідальним періодом у веденні такої непростої галузі, як тваринництво.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.