На зустріч запрошувалися керівники місцевих сільськогосподарських підприємств, організацій, фермерських господарств, торгівельних закладів. У ході розмови наголос здійснювався на питаннях, що стосуються ефективності використання земельних ресурсів, розмірів орендної плати, повної легалізації робочих місць, зайнятості населення, наповнення місцевих бюджетів, підтримки інфраструктури села.
Головний державний ревізор-інспектор відділу оподаткування доходів і зборів фізичних осіб Олександр Письменюк здійснив аналіз сплати податків по кожній територіальній громаді, в тому числі щодо відсотків сплати земельного податку фізичними особами, надавав консультації щодо механізмів оформлення фермерського господарства або приватного підприємства, акцентував увагу на легалізації найманих осіб.
Заступник начальника Держземагенства у Бершадському районі Галина Онуфрійчук акцентувала увагу на орендній платі за землю та водні плеса.
У ході зустрічі піднімалися питання місцевого значення.
Зокрема, укладання договорів на використання земель історико-культурного призначення с. Кошаринець, проблеми з обробітком земель, які прилягають до посадкових лісосмуг, та передачі лісосмуг на баланс сільських рад. Також зав’язалася дилема щодо несправедливості розмірів сплати податків фермерськими господарствами та одноосібниками.
«Справедливість – це поняття не математичне, його не можна виміряти, зважити, спростувати. Тому треба на місцях прийняти таке рішення, щоб усі підприємці та сільгоспвиробники були в рівних умовах, тільки тоді досягнемо справедливості», – висловив думку землевпорядник Війтівської сільської ради Микола Верхолюк.
Особливим акцентом зустрічі було питання надання соціальної допомоги на підтримку Збройних Сил України та осіб нашого району, які перебувають у зоні проведення АТО. Місцевими власниками торгівельних точок запропоновано поряд із сільгоспвиробниками також долучитися до збору коштів, але, щоб внески були пропорційними обсягу не товарообороту, а залежали від площі торгівельного закладу.
«Ми знаємо, де і як можна заробити гроші, – підсумував голова райдержадміністрації, – і будемо робити все можливе, щоб побудувати країну, яка змогла б себе захистити».
Сільським головам та керівникам підприємств Анатолій Головня поставив завдання щодо повної легалізації зайнятості населення, необхідності по кожній сільській раді здійснення моніторингу законності використання земельних ресурсів, величини орендної плати, кількості працюючих. Також голова райдержадміністрації повідомив, що найближчим часом будуть створені відповідні комісії з перевірки надходжень до місцевих бюджетів.
Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації.