– ПМК №2 було створено на підставі рішення уряду Радянського Союзу «Про розширення сільського капітального будівництва». Підприємство було наділене основними й обіговими коштами, укомплектоване сучасними на той час машинами і механізмами. Парк автомобілів налічував до 40 одиниць.
Ведення будівництва призначалося у двох районах – Бершадському і Чечельницькому, а згодом – у Теплицькому, Крижопільському і Піщанському. Радіус розташування об’єктів становив 70-80 км.
За короткий час було сформовано кадри адміністративно-управлінського, лінійного персоналу і робітників, кількість яких становила до 300 осіб.
Уже в перший рік після заснування було введено в дію 9 об’єктів житлового, соціально-культурного і сільськогосподарського призначення.
Загалом же підприємством за радянські часи було споруджено і здано в дію 201 об’єкт.
Щорічно вводили в експлуатацію від 7 до 13 об’єктів (школи, лікарні, заклади культури, житлові будинки, ферми ВРХ тощо). У Бершаді кожен другий об’єкт споруджений руками будівничих ПМК-2.
За рішенням уряду здійснювалось експериментальнопоказове будівництво в Шляховій, де споруджено соціально-культурний комплекс, ремонтно-механічні майстерні, ферма ВРХ. Таких сіл із експериментальним будівництвом в Україні налічувались одиниці.
ПМК-2 неодноразово брала участь в обласних і республіканських змаганнях, нагороджувалась перехідним Червоним прапором Міністерства сільського будівництва УРСР, була занесена на обласну Дошку пошани.
Першим керівником підприємства було призначено Порфирія Григоровича Охріменка – жителя Вінниці. З 1966 до 1994 року ПМК-2 очолював Михайло Мойсейович Чорнобельський – досвідчений будівельник, вмілий організатор виробництва, талановитий керівник, який, не рахуючись із власним здоров’ям, повністю віддавав себе справі будівничих.
Із 1994 року начальником пересувної механізованої колони було призначено виконроба Фіму Абрамовича Кабацького. Після проведення приватизації і реформування ПМК-2 у ВАТ «Бершадське МПБМП-2» акціонери вибрали Ф.А. Кабацького своїм головою, який пропрацював до вересня 2008 року. Відтоді керівництво підприємством доручено мені.
З квітня 2010 року у зв’язку із введенням в дію нового закону «Про акціонерні товариства» підприємство було перейменоване на приватне акціонерне товариство «БЕРШАДЬБУД».
На жаль, у період економічної кризи будівельна галузь перебуває в ненайкращому фінансовому стані. Але колектив ПрАТ «БЕРШАДЬ- БУД» протягом 2010-2014 років справлявся із поставленими завданнями. Так, торік за підтримки обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву розпочато будівництво 8-квартирного житлового будинку у райцентрі по вул. Картвелішвілі, 1А, але у зв’язку із ситуацією на Сході України роботи тимчасово припинено. Проводились капітальні ремонти закладів бюджетної сфери (шкіл, дитячих садків, будинків культури), побудовано близько 2500 м тротуарів по вулицях нашого міста. З 2011 року працюємо й у Тростянецькому, а з 2013-го – і у Чечельницькому районах.
Незважаючи на економічні та політичні негаразди в державі, наше підприємство, як будівельна організація, зберігає свій певний потенціал в галузі. Звичайно, дякуючи, у першу чергу, фінансовій підтримці ПП «Де Люкс», але найголовніше – це людський фактор, і тільки нелегка та наполеглива праця нашого колективу зможе підняти підприємство на вищий щабель розвитку.
Нині в колективі 35 працівників, автопарк нараховує 12 одиниць вантажної та спеціальної техніки, яка перебуває в справному стані. Підприємство надає послуги, пов’язані із будівництвом та виготовленням проектно-кошторисної документації, реалізації будівельних матеріалів. Також потрібно відзначити високу якість та асортимент виробів із бетону (керівник підприємства Василь Лукіянчук), на стабільному рівні виробничі потужності столярного цеху (керівники Михайло Кукуруза та Олександр Херсонюк).
Сьогодні діяльність будівельників має величезне значення для зміцнення регіональної економіки та розвитку соціальної інфраструктури, адже, згідно зі статистичними даними, одна посада будівельника забезпечує зайнятість 60 осіб в інших галузях промисловості.
Упевнений: завдячуючи нашим спільним зусиллям ми досягнемо певних успіхів у діяльності підприємства. Щиро дякую будівельникам – представникам мирної й творчої професії, яка завжди була й залишається однією із найбільш шанованих і почесних, – за нелегку шляхетну працю й бажаю міцного здоров’я, життєвого благополуччя, щастя, фінансової стабільності та нових будівельних висот.