На знімку: голова райдержадміністрації Михайло Григорович Бурлака спілкується з кухарем шкільної їдальні Людмилою Пантелеймонівною Дорош.
Вона на цій посаді вже 27-й рік, їй неважко було виокремити ті з них, вирішення яких особисто від неї не настільки вже і залежать. Наприклад, дітей дошкільного віку у цьому невеликому селі зовсім небагато. Після того, як восьмеро з них пішли в школу, у дитячому садку залишилося п'ятнадцять. Щоправда, всього у селі є таких 25. Що у такому випадку робити з дитячим садком? Про те, яким може бути вихід із цієї ситуації обговорили одразу ж.
На прийом до керівників району завітали тільки двоє жителів села. Зінаїді Самарській було дано детальні роз’яснення, а от скаргу М. М. Руденка одним махом не можна було вирішити – вона потребує вивчення. Тож зустріч із ним призначено у райцентрі.
Коли мова зайшла про використання землі, головою РДА було зроблено наголос на тому, що сьогодні питання постає так, щоб не тільки її взяти, а і використовувати, щоб вона обов'язково давала віддачу. Тож там, де вона заростатиме бур'янами, компетентна комісія повинна позбавляти власників прав на використання земельних наділів.
Після завершення прийому було заслухано, як працюють у цьому селі представники соціальних служб. Хоч у Кошаринцях скарг на їхню роботу немає, все ж було рекомендовано, щоб вони час від часу звітували перед сільським головою про свою діяльність. «У такому невеликому селі, як Кошаринці, взагалі все повинно бути ідеальним», – зробив наголос М. Г. Бурлака.
Хоч Лідію Василівну, зважаючи на багатолітній досвід роботи, не треба вчити, як працювати з людьми, їй все ж рекомендували зміцнювати зв'язки з керівником тутешнього господарства С. С. Царюком, а також І.І. Андрушком – виробничий підрозділ птахокомбінату, де він голова правління, також на території цього села. Вони теж повинні дбати про виконання програми соціального розвитку села.
Після того, як усі побували в школі, на ФАПі, було зроблено висновок, що за період від попереднього такого візиту у громаду чимало зроблено на її благо. Але і зробити потрібно ще дуже багато. I організовувати, координувати діяльність у цьому напрямку повинні саме сільські голови. Проблему зайнятості сільського населення у конкретному випадку частково можна було б вирішити за рахунок налагодження поглибленої переробки сільськогосподарської продукції.
Представників із району під час приїзду у Кошаринці цікавило абсолютно все: від вирішення глобальних проблем до зовсім дріб'язкових. I це цілком виправдано. Тільки володіючи ситуацією, можна змінити щось на краще.
Павло КУШПЕЛА.