Підготовка до жнив – один із найвідповідальніших періодів. Адже, щоб виростити урожай, у господарствах вдаються до чималих затрат. Наприклад, у середньому по району на гектар посівної площі було внесено по сто кілограмів мінеральних добрив, по 0,6 тонни органіки, виконано неабияку роботу по догляду за посівами.
З метою забезпечення швидкого та якісного виконання жнивного комплексу робіт розпорядженням голови райдержадміністрації створено оперативну групу, якою здійснюються перевірки готовності матеріально-технічної бази підприємств до цього сезону.
До збирання по всіх категоріях господарств у цьому році підлягає площа 54,4 тисячі гектарів, що на 3,2 тисячі гектарів більше, ніж торік. У тому числі зернові належить обмолотити на площі 29,9 тисячі гектарів.
На поля району буде виведено 195 одиниць зернозбиральної техніки, навантаження на один комбайн становить 183 гектари, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 215.
На перший погляд, прогнози непогані. Але, якщо врахувати, що 43 відсотки від загальної кількості – комбайни застарілих марок, то на оптимальні терміни збирання розраховувати досить проблематично. Тому тим керівникам, у яких застаріла техніка, необхідно подбати про можливість залучення додаткових ресурсів.
За оперативними даними, потреба у дизельному паливі на проведення жнивного комплексу робіт становить 1150 тонн, а рівень забезпеченості ним тільки 92 відсотки. Тому керівникам господарств потрібно заздалегідь подбати ще і про його запаси.
Під час ведення жнивного комплексу робіт особливу увагу потрібно звернути на заготівлю кормів.
Але насамперед необхідно зосередитися на виконанні доручення голови облдержадміністрації щодо соціального захисту наших громадян, створенні безпечних умов праці і побуту працівників.
Тим більше, що 75 відсотків техніки вже відпрацювали гарантійні терміни експлуатації.
Тому потрібно вжити всіх заходів, щоб уникнути небажаних наслідків при її обслуговуванні.
На постійному контролі має бути і рівень заробітної плати.
Облдержадміністрацією поставлено завдання, щоб її рівень у районі становив не менше середньообласного показника, при цьому ще й зменшивши кількість осіб, які отримують її меншу від мінімальної. Необхідно також вжити заходів щодо підвищення рівня зайнятості населення.
Переважна більшість керівників господарств району це розуміє. Насамперед, у ТОВ «Осіївське», де учасники наради мали нагоду особисто переконатися у вагомих результатах у рослинництві і тваринництві. Причому, тут дбають ще і про хороші фінансові показники, не забуваючи про тих, хто їх створює. Середньомісячна заробітна плата по господарству становить 2,8 тисячі гривень, що на 11 відсотків більше, як торік. Чисельність працюючих тут, у розрахунку на тисячу гектарів землі, – 36, тоді, як по району – 30.
Неабияка увага приділяється і розвитку територіальної громади. Так, згідно з укладеною соціальною угодою між ТОВ «Осіївське» і Осіївською сільською радою підприємство надасть допомогу на суму 141 тисячу гривень.
Добрим прикладом можуть бути і Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Яланецьке», «Прогрес», «Чарівна нива», «Устя», СФГ «Новосулківське», де рівень заробітної плати становить 2,6 тисячі гривень, укладено соціальні угоди. На жаль, цього поки що не можна сказати про ПП «Зоря», ПСП «Еліта», де заробітна плата менша законодавчо встановленого її мінімуму.
Тож пора вже подбати про заробітну плату всіх працівників. Як у пору підготовки до жнив, так і у жнива, відповідальністю за долю вирощеного урожаю повинні пройнятися всі і за все.