Fridge magnet wooden gears

Поташня міцна господарством

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Серпня 2012, 12:45

Давно минули ті часи, коли більшість населення працювала в колективних сільських господарствах. Колгосп для селян був як рідний дім, обігрівав і годував. Крім основного призначення – вирощування хліба, м’яса, молока – колгоспи займалися всією соціальною інфра - структурою села: допомагали школам, дитячим садкам, будували дороги, житлові будинки та багато іншого. За період зміни суспільного ладу в країні в цілому відбулося багато позитивних і негативних зрушень. Особливо потерпіла соціальна сфера села, яка залишилася один на один із собою без коштів на розвиток та існування.

Розпайовані землі по селах орендують не завжди економічно сильні орендарі. Високі ціни на пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, нові машини та послуги не завжди дають можливість виділити орендарю добровільно кошти на розвиток соціальної сфери села. Та і бажання бачити село не у всіх, хто орендує землю, є.
Розпайовані землі в Поташні уже сьомий рік орендує АТ «Явір-Агросервіс», керівник якого депутат районної ради Є.М. Бондарчук. Бажання у Євгенія Михайловича бачити Поташню кращою справді є, і це видно на багатьох прикладах. За період господарювання економічний потенціал цього агропідприємства значно зріс: відбудовано та реконструйовано приміщення свиноферм, молочнотоварної ферми, докорінно оновлено машиннотракторний парк, майстерню по ремонту сільськогосподарської техніки, приміщення їдальні.

На сьогодні в господарстві утримується 2000 голів породистих свиней, завершено реконструкцію 4-рядного приміщення колишнього корівника з метою значного розширення та збільшення кількості поголів’я, а значить, будуть нові робочі місця.

В господарстві організовано ремонт сільськогосподарської техніки, працюють будівельна та тракторна бригади, ланка рільничої бригади, машинний парк. Також працює їдальня, де за невисоку плату можна скуштувати смачні обіди, а в час пік для хліборобів і пообідати безкоштовно.

Кількість працюючих кожного року зростає. Хороші заробітки мають механізатори, водії, будівельники, спеціалісти сільського господарства та інші категорії працюючих. На сьогодні кількість працюючих в господарстві становить 73 чоловіки.

Як бачимо, форма організації праці в господарстві нова, але запозичень у колгоспної форми у Є.М. Бондарчука є чимало, це гарантує всім те, що при такій організації праці село ніколи не стане бригадним, і в часи важких, хитких випробувань воно живе повноцінним життям завдяки небайдужим людям, таким, як Євгеній Михайлович.

Орендує АТ «Явір-Агросервіс» 869 земельних паїв. Середній розмір паю 1,52 га.

Кожного року господарство розраховується за оренду вчасно згідно з договорами оренди. Так і в цьому, 2012 році, за важких погодних умов працівники господарства виростили високий врожай зернових, що дало можливість вчасно розрахуватися з орендодавцями, виплачуючи їм по 8 цнт зерна на пай в будь-якому наборі за бажанням самих людей. Це один із кращих розрахунків в районі.

Крім того, кожен орендодавець може взамін зерна забрати гроші 1200 грн. за пай, на ці ж гроші може отримати свині, цукор та інше.

Весною 2012 року в рахунок цьогорічної плати селяни отримали по 5 л олії на пай. Всі пайовики завжди можуть виписати в господарстві крупи будь-якого виду по собівартості, що значно нижче ринкових цін.

Протягом року проблем у людей є дуже багато, і по мірі звернення пайовиків до керівників господарства вони вирішуються, якщо не повністю, то частково. Ні один пайовик не залишається поза увагою.

Окрім цього, кожного року господарство допомагає вирішувати фінансові проблеми школі, дитячому садку, сільському будинку культури, фельдшерсько-акушерському пункту, бібліотеці, що складає кожного року по 20-25 тис. грн. і більше.

Протягом усього періоду господарювання АТ «ЯвірАгросервіс» безкоштовно постачає централізовано воду для місцевої школи та дитячого садка «Сонечко». Не стали осторонь керівники господарства і в період лютих морозів, допомогли школі і транспортом, і паливом.

Проблем в селі ще дуже багато, вирішити всі за короткий період неможливо, але при сприянні таких керівників, як Є.М. Бондарчук та його заступник В.А. Данильченко, можна, і це видно на наведених прикладах.

У травні 2012 року на сході села заступником директора АТ «Явір-Агросервіс» В.А. Данильченком за дорученням директора Є.М. Бондарчука було оголошено рішення про те, що господарство розпочинає будівництво дороги Поташня-Лісниченський шлях.

Це те, чого чекають усі жителі села, бо ця дорога зможе змінити багато чого на краще.

З усього видно, що наміри зробити село прекрасним у керівника господарства є, потрібна лише підтримка людей, котрі живуть в ньому. Це можливо лише при стабільному розвитку, що повністю залежить від цілісності підприємства, коли не буде розпорошеності земельних паїв, не буде загрози перетворення села з базовим господарством в бригадне. Як говорить мудре народне прислів’я: «В гурті наша сила».

У 2012 році закінчується п’ятирічний термін договору оренди земельних паїв АТ «Явір-Агросервіс». Отримуючи орендну плату за 2012 рік, більше 90% пайовиків добровільно дали згоду на продовження терміну оренди ще на п’ять років.

Однак є ще окремі люди, які вагаються, що їм робити, куди податися зі своїм паєм. Але для цього є наочний приклад майже всіх пайовиків територіальної громади, бо тільки в гурті наші успіхи і наша сила, будь-яка розпорошеність веде громаду до бідності.

Будь-якому керівнику господарства єдність пайового комплексу земель допоможе успішно вирішувати навіть найважчі проблеми територіальної громади.

За дорученням жителів громади Поташнянський сільський голова Данило КОЦЮБА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
2 фото   
<b>Вони стануть солдатами</b><br />«Призовники ідуть» &ndash; можна було почути днями то з одного, то з іншого боку центральної вулиці райцентру. І...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Чернієнко Микола Степанович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.03.45.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поташня міцна господарством - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення