Розпайовані землі по селах орендують не завжди економічно сильні орендарі. Високі ціни на пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, нові машини та послуги не завжди дають можливість виділити орендарю добровільно кошти на розвиток соціальної сфери села. Та і бажання бачити село не у всіх, хто орендує землю, є.
Розпайовані землі в Поташні уже сьомий рік орендує АТ «Явір-Агросервіс», керівник якого депутат районної ради Є.М. Бондарчук. Бажання у Євгенія Михайловича бачити Поташню кращою справді є, і це видно на багатьох прикладах. За період господарювання економічний потенціал цього агропідприємства значно зріс: відбудовано та реконструйовано приміщення свиноферм, молочнотоварної ферми, докорінно оновлено машиннотракторний парк, майстерню по ремонту сільськогосподарської техніки, приміщення їдальні.
На сьогодні в господарстві утримується 2000 голів породистих свиней, завершено реконструкцію 4-рядного приміщення колишнього корівника з метою значного розширення та збільшення кількості поголів’я, а значить, будуть нові робочі місця.
В господарстві організовано ремонт сільськогосподарської техніки, працюють будівельна та тракторна бригади, ланка рільничої бригади, машинний парк. Також працює їдальня, де за невисоку плату можна скуштувати смачні обіди, а в час пік для хліборобів і пообідати безкоштовно.
Кількість працюючих кожного року зростає. Хороші заробітки мають механізатори, водії, будівельники, спеціалісти сільського господарства та інші категорії працюючих. На сьогодні кількість працюючих в господарстві становить 73 чоловіки.
Як бачимо, форма організації праці в господарстві нова, але запозичень у колгоспної форми у Є.М. Бондарчука є чимало, це гарантує всім те, що при такій організації праці село ніколи не стане бригадним, і в часи важких, хитких випробувань воно живе повноцінним життям завдяки небайдужим людям, таким, як Євгеній Михайлович.
Орендує АТ «Явір-Агросервіс» 869 земельних паїв. Середній розмір паю 1,52 га.
Кожного року господарство розраховується за оренду вчасно згідно з договорами оренди. Так і в цьому, 2012 році, за важких погодних умов працівники господарства виростили високий врожай зернових, що дало можливість вчасно розрахуватися з орендодавцями, виплачуючи їм по 8 цнт зерна на пай в будь-якому наборі за бажанням самих людей. Це один із кращих розрахунків в районі.
Крім того, кожен орендодавець може взамін зерна забрати гроші 1200 грн. за пай, на ці ж гроші може отримати свині, цукор та інше.
Весною 2012 року в рахунок цьогорічної плати селяни отримали по 5 л олії на пай. Всі пайовики завжди можуть виписати в господарстві крупи будь-якого виду по собівартості, що значно нижче ринкових цін.
Протягом року проблем у людей є дуже багато, і по мірі звернення пайовиків до керівників господарства вони вирішуються, якщо не повністю, то частково. Ні один пайовик не залишається поза увагою.
Окрім цього, кожного року господарство допомагає вирішувати фінансові проблеми школі, дитячому садку, сільському будинку культури, фельдшерсько-акушерському пункту, бібліотеці, що складає кожного року по 20-25 тис. грн. і більше.
Протягом усього періоду господарювання АТ «ЯвірАгросервіс» безкоштовно постачає централізовано воду для місцевої школи та дитячого садка «Сонечко». Не стали осторонь керівники господарства і в період лютих морозів, допомогли школі і транспортом, і паливом.
Проблем в селі ще дуже багато, вирішити всі за короткий період неможливо, але при сприянні таких керівників, як Є.М. Бондарчук та його заступник В.А. Данильченко, можна, і це видно на наведених прикладах.
У травні 2012 року на сході села заступником директора АТ «Явір-Агросервіс» В.А. Данильченком за дорученням директора Є.М. Бондарчука було оголошено рішення про те, що господарство розпочинає будівництво дороги Поташня-Лісниченський шлях.
Це те, чого чекають усі жителі села, бо ця дорога зможе змінити багато чого на краще.
З усього видно, що наміри зробити село прекрасним у керівника господарства є, потрібна лише підтримка людей, котрі живуть в ньому. Це можливо лише при стабільному розвитку, що повністю залежить від цілісності підприємства, коли не буде розпорошеності земельних паїв, не буде загрози перетворення села з базовим господарством в бригадне. Як говорить мудре народне прислів’я: «В гурті наша сила».
У 2012 році закінчується п’ятирічний термін договору оренди земельних паїв АТ «Явір-Агросервіс». Отримуючи орендну плату за 2012 рік, більше 90% пайовиків добровільно дали згоду на продовження терміну оренди ще на п’ять років.
Однак є ще окремі люди, які вагаються, що їм робити, куди податися зі своїм паєм. Але для цього є наочний приклад майже всіх пайовиків територіальної громади, бо тільки в гурті наші успіхи і наша сила, будь-яка розпорошеність веде громаду до бідності.
Будь-якому керівнику господарства єдність пайового комплексу земель допоможе успішно вирішувати навіть найважчі проблеми територіальної громади.
За дорученням жителів громади Поташнянський сільський голова Данило КОЦЮБА